Aktualności spółki

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków stawia na zieloną energię

28 maja 2024 09:44

Krakowska firma Columbus Energy zamontowała trzy instalacje fotowoltaiczne o mocy 150 kWp, które już zaczęły produkować czystą energię ze słońca dla Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. To pokazuje, że energia ze źródeł odnawialnych jest dostępna nawet dla obiektów położonych w centrum miejskich aglomeracji.

W ramach współpracy z Towarzystwem Sportowym, na dachach budynków w Krakowie przy ul. Reymonta 22 Columbus zamontował 3 instalacje fotowoltaiczne, o mocy 49,87 kWp każda. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach szerszej współpracy obu organizacji, gdzie częściowy koszt inwestycji pokrywają świadczania marketingowe.

Columbus zawsze stawiał na rozwój młodzieży i popularyzację aktywności fizycznej. Od lat jesteśmy sponsorem juniorskich drużyn w Krzeszowicach, dzisiaj chcemy wesprzeć również sport w Krakowie. W dobie rosnących cen energii, a tym samym coraz wyższych kosztów utrzymania obiektów sportowych, najlepsze, co możemy zaoferować, jest wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii. Dzięki naszym instalacjom fotowoltaicznym, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków będzie mogło cieszyć się większą niezależnością energetyczną i lokować swoje fundusze w to, co najważniejsze, czyli rozwój aktywności sportowej w różnorodnych obszarach. Dzisiaj w organizacji funkcjonują m.in. sekcje: koszykarska, siatkarska, gimnastyczna, bokserska czy futbolowa. Wsparcie tak znaczącej dla Krakowa organizacji to wyraz zaufania, za który bardzo dziękujemy władzom Towarzystwa – komentuje Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A. 

– Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dla nas bardzo ważna, bo pozwoli nam lepiej adaptować się do bardzo zmiennego rynku cen energii, która jest istotną pozycją w budżecie kosztowym Stowarzyszenia. Doceniamy też wsparcie firmy Columbus w zakresie sponsoringu naszej działalności sportowej i cieszymy się z deklaracji rozszerzenia tej współpracy w najbliższej przyszłości – twierdzi Tomasz Jażdżyński, prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków – twierdzi Tomasz Jażdżyński, prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: