Aktualności spółki

Columbus partnerem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021

16 kwietnia 2021 17:34

3 dni spotkań i wystąpień, 16 debat tematycznych, a także kilkudziesięciu ekspertów z instytucji publicznych oraz różnych obszarów gospodarki – 21 kwietnia startuje Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021. W tegorocznej edycji wydarzenia, jako Partner ECO, weźmie udział także Columbus Energy S.A.

Szczyt Klimatyczny będzie w całości poświęcony analizie skutków zmian klimatycznych w pięciu obszarach tematycznych: ziemia, ogień, powietrze, woda i człowiek. Podczas trzech dni paneliści dyskutować będa na takie tematy, jak: konsekwencje zmian klimatycznych, walka ze smogiem, modernizacja ciepłownictwa, transformacja energetyczna, rozwój technologii wodorowej i przyszłość energetyki wiatrowej, a także niskoemisyjny transport i elektromobilność.

Obok licznych przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, samorządowych, uczelni wyższych, instytucji badawczych, organizacji pozarządowych oraz instytucji międzynarodowych, w merytorycznych dyskusjach głos zabierze założyciel i Prezes Zarządu Columbus Energy S.A., Dawid Zieliński. Prezes Columbusa weźmie udział w następujących debatach:

  1. „Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce” – 21 kwietnia o godz. 10.50
  2. „ESG i Zielone Obligacje” – 23 kwietnia o godz. 12.20
  3. „Cyfrowa transformacja Polski – technologie, usługi, informacje” – 23 kwietnia, godz. 14.10

Wszystkie spotkania i debaty nadawane będą na żywo z głównego studia tv w Warszawie i będzie można oglądać je w serwisach wp.pl oraz money.pl. Po wydarzeniu będzie możliwy  dostęp do wszystkich nagrań na stronie https://togetair.eu/, na kanale YouTube TOGETAIR oraz na dedykowanej sekcji w serwisie money.pl: money.pl/sekcja/szczytklimatyczny/.

Tegoroczną edycję Szczytu relacjonować będzie również brukselski EurActiv – zajmujący się polityką europejską, a także bardziej dogłębną analizą polityk UE m.in. w obszarze energii i środowiska. Dzięki temu Polski głos ekologii będzie słyszany w Europie i na świecie.

Wydarzeniu towarzyszyła będzie również publikacja pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego, przygotowanego przez Fundację Czyste Powietrze, organizatora TOGETAIR, w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami i naukowcami, pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska. Będzie to pierwsze tak kompleksowe i wielowątkowe ujęcie kluczowych tematów z zakresu ekologii i ekonomii, którego ma służyć jako narzędzie edukacji ekologicznej oraz źródło rzetelnych informacji o aktualnych i przyszłych działaniach rządu. Zadaniem Raportu jest również promocja polskiej polityki klimatycznej poza granicami kraju. 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: