Aktualności spółki

Columbus Energy raportuje wzrosty w listopadzie

15 grudnia 2021 13:57

Columbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, opublikował raport miesięczny za listopad. Spółka w raportowanym okresie osiągnęła przychody z montażu produktów na poziomie 62,2 mln zł (wzrost o 3,6 mln zł m/m), co przełożyło się na projekty o łącznej mocy 13,2 MW. Największą dynamikę wzrostu Spółka zanotowała w segmencie fotowoltaiki B2B – montaż o wartości 10,3 mln zł (wzrost o 128 proc. m/m)..

Columbus Energy stale rozwija ofertę dla klientów MŚP i prosumentów o pompy ciepła, nowe instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii. Konsolidacja rynku i zmiana prawa sprzyjają rozwojowi Spółki.

– Cieszy nas rosnąca sprzedaż dodatkowych produktów poza fotowoltaiką oraz pierwsze realizacje w ramach kontraktów dzierżawy instalacji dla klientów B2B. Rynek rozwija się zgodnie z naszymi przewidywaniami i jesteśmy gotowi logistycznie i kadrowo na obsługę kolejnych zamówień. Spodziewamy się, że pierwszy kwartał 2022 r. będzie dobry dla całego rynku fotowoltaiki domowej i MŚP, w szczególności dla nas, ze względu na zmieniające się prawo mówi Dawid Zieliński, prezes Zarządu Columbus Energy. –Niestabilne łańcuchy dostaw, rosnące ceny komponentów i fluktuujący kurs euro będą wywierać presję na małych instalatorów i hurtowników, co zmotywuje ich do zawierania porozumienia z dużymi i stabilnymi firmami, takimi jak Columbus. Widzimy w tym doskonałą szansę rozwoju naszej Grupypodkreśla Dawid Zieliński.

Spółka spodziewa się, że w kolejnych miesiącach uwydatni się rosnąca sprzedaż dodatkowych produktów poza fotowoltaiką oraz pierwsze realizacje w ramach kontraktów dzierżawy instalacji dla klientów B2B. Columbus Energy aktualnie posiada prawa do projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 270 MW. Przychody ze sprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy Columbus Energy w tym roku przekroczyły już koszty operacyjne.

Spółka utrzymuje też wysoką sprzedaż fotowoltaiki do klientów indywidualnych i biznesowych – w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. zamontowała ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych. Spółka stawia również na stacje ładowania do pojazdów elektrycznych oraz nowe technologie, takie jak perowskity – Columbus Energy ma 20% akcji w Saule.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: