Aktualności spółki

Ważna zmiana w akcjonariacie Columbus

17 sierpnia 2022 14:03

Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A., odkupił akcje Spółki od Januarego Ciszewskiego. Tym samym Założyciel Columbus zwiększył swój stan posiadania akcji do prawie 50%.

Zgodnie z zawartą dziś transakcją, Dawid Zieliński nabył od Januarego Ciszewskiego pakiet 12 666 184 akcji Columbus Energy.

– Zgodnie z zapowiedzią, wykupiłem znaczący pakiet akcji od naszego pierwszego inwestora, bo jestem przekonany, że Columbus ma przed sobą perspektywę wielokierunkowego rozwoju – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. –  Columbus ma też przed sobą wiele wyzwań. Potrzebujemy spokoju i organicznej pracy. Rynek się konsoliduje, a my jesteśmy w jego centrum. Mamy trzy linie biznesowe do rozwoju: sprzedażowo-technologiczną, wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne i magazyny energii oraz biznes serwisowy. Wraz z naszym inwestorem, Piotrem Kurczewskim, mamy plany budowania długoterminowych projektów, które wygenerują stabilne zyski w kolejnych latach, a wartość aktywów po ich wybudowaniu ma szansę wielu zaskoczyć. Szczegóły tych planów będą określone w zaktualizowanej strategii.

January Ciszewski, który w ostatnim czasie posiadał prawie 19% akcji w kapitale zakładowym Columbus Energy, podkreśla, że transakcja zbycia przez niego akcji Spółki jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami i odbyła się w pełnej zgodzie obu stron.

– Jestem inwestorem średnioterminowym, więc 7 lat  w Columbusie to dla mnie dość długo – twierdzi January Ciszewski, Prezes JR Holding S.A. – Co prawda pozbywam się akcji Spółki po istotnym spadku wyceny, ale średnia z całego okresu jest dla mnie satysfakcjonująca. Columbus potrzebuje teraz stabilnego i długoterminowego akcjonariatu, głównego parkietu i dużo spokoju. A skoro prawie 3/4 Spółki jest rękach dwóch akcjonariuszy –  założyciela i mocnego finansowo inwestora, to jej przyszłość może być ciekawa.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: