O Grupie

Kim jesteśmy?

Grupa Kapitałowa Columbus Energy to największa organizacja na polskim rynku nowoczesnej energetyki. Działalność Grupy koncentruje się na trzech wymiarach: dostarczaniu produktów i usług z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), rozwoju nowoczesnych technologii oraz inwestycjach w długoterminowe aktywa.

W skład Grupy wchodzi ponad 150 spółek, m.in. Columbus Energy a.s. (Czechy), Columbus Energy Slovensko, Columbus Ukraine, Columbus Elite, Columbus Obrót, Saule Technologies, NEI.

inwestycje
technologia
OZE
inwestycje
Columbus inwestuje środki w rozwój projektów farm fotowoltaicznych. Portfolio farm PV pozycjonuje Grupę w ścisłej czołówce krajowego rynku. Według raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej, w 2020 r. Columbus zajął drugie miejsce w Polsce w segmencie instalacji powyżej 50 kWp, posiadając udział blisko 17 proc. mocy zainstalowanej w farmach PV.
technologia
Grupa angażuje się w innowacyjne projekty z obszaru energetyki odnawialnej. Columbus jest największym udziałowcem firmy Saule Technologies, która komercjalizuje unikalną technologię fotowoltaiki, opartą na ogniwach perowskitowych. Grupa tworzy też własne rozwiązania IT, umożliwiające inteligentne zarządzanie energią oraz zastosowanie technologii blockchain w jej rozliczaniu. Aktywnie uczestniczy również w działaniach wspierających rozwój gospodarki wodorowej.
OZE
Columbus dostarcza kompleksowe rozwiązania dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz jednostek samorządu terytorialnego - fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych. Firma zapewnia opiekę na wszystkich etapach realizacji, od fazy projektowania po obsługę posprzedażową, oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw oraz prowadzi działalność z zakresu obrotu energią.

Nasze usługi

Columbus Care
Kompleksowa obsługa Klienta
Columbus Care to nasza kompleksowa obsługa Klienta, nagrodzona w 2020 roku godłem „Teraz Polska”. Columbus Care uwzględnia m.in.: profesjonalny dobór mocy systemu, opracowanie projektu koncepcyjnego, pomoc w uzyskaniu finansowania i w innych formalnościach. Bezpłatne wsparcie specjalistów Columbus to także opieka posprzedażowa, która obejmuje monitoring pracy instalacji, weryfikację rachunków za energię elektryczną, a także profesjonalną pomoc techniczną.
Columbus Safe
Bezpieczna instalacja fotowoltaiczna
Columbus Safe to kompleksowa usługa zapewniająca bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych. Nasze instalacje wykonywane są według autorskiego standardu instalacyjnego, obejmującego 90 punktów kontrolnych, według których sprawdzany jest system. Każda instalacja składa się z najwyższej jakości komponentów i zabezpieczeń, dzięki którym spełnia surowe wymagania względem bezpieczeństwa i jakości wykonania.
Dynamiczne bilansowanie
z gwarancją 1:1
Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 to alternatywa dla nowego systemu rozliczeń prosumentów - net-billingu. Umożliwia odbieranie 100% energii wprowadzonej do sieci, a w niektórych przypadkach nawet 110%! Prosumenci korzystają z Wirtualnego Magazynu przez cały czas trwania umowy, dzięki czemu mogą elastycznie zarządzać energią i zwiększać swoje oszczędności.
PowerHouse
Bądź na bieżąco
PowerHouse to aplikacja internetowa dla klientów ekosystemu Columbus. Dostęp do niej zyskasz od razu po podpisaniu umowy. Wszystko po to, by Twój kontakt z nami był maksymalnie prosty i szybki, a także byś w jednym miejscu miał dostęp do wszelkich niezbędnych informacji.
Gwarancja 360
15 lat na wszystkie komponenty i montaż
15-letnia Gwarancja 360 od Columbus obejmuje wszystkie komponenty instalacji fotowoltaicznej, montaż oraz serwis. Jest to rozszerzenie standardowych gwarancji producenckich o dodatkowe lata. Nasz serwis działa w wygodnej formie “door to door”, a na czas naprawy oferujemy komponenty zastępcze. Gwarancja 360 to komfort użytkowania instalacji przez długie lata, bez narażania się na nieprzewidziane koszty naprawy.
Ekosystem Columbus
Dostęp do przyszłości
Ekosystem Columbus to zestaw produktów, usług oraz technologia, które współpracując ze sobą tworzą komplementarny system dla niezależnego energetycznie domu i biznesu. Podstawą Ekosystemu Columbus jest rozbudowany system technologii IT, dający dostęp do komplementarnej sieci usług oraz możliwości inteligentnego zarządzania energią rozproszoną.

Działamy na terenie Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy

Świadczymy usługi na każdym etapie realizacji inwestycji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasz program obsługi Klienta "Columbus Care" został wyróżniony godłem TERAZ POLSKA
72 974
Klientów
487
MW mocy zainstalowanej w fotowoltaice w Polsce
784
zamontowane magazyny energii do końca 2023 r.
462
zamontowane pompy ciepła do końca 2023 r.

Nasze osiągnięcia

Innowacyjna oferta oraz dynamiczny rozwój sprawiają, że jesteśmy doceniani przez klientów i nagradzani przez ekspertów

Mistrz GPW 2019

Głosami internautów Columbus otrzymał tytuł Mistrza GPW 2019, jako pierwsza spółka z branży OZE w historii plebiscytu organizowanego przez „Puls Biznesu” i portal Bankier.pl.

Byki i Niedźwiedzie 2019

W konkursie Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Columbus otrzymał statuetkę Byka i Niedźwiedzia za najlepszą Spółkę z NewConnect w 2019. Spółka umiejętnie wykorzystała ogromny popyt na OZE, a stopa zwrotu akcji Columbus wyniosła ponad 800%.

Godło Teraz Polska

Kompleksowa obsługa klienta “Columbus Care” została nagrodzona Godłem Teraz Polska, które przyznawane jest produktom, usługom i innowacjom wyróżniającym się na rynku krajowym.

Nagroda Nowy Impuls 2019

Nagroda przyznawana podczas Kongresu Nowego Przemysłu dla projektów, inwestycji, programów oraz firm aktywnie wpisującym się w proces transformacji polskiej energetyki. Columbus Energy otrzymał nagrodę za działalność na rzecz rozproszonej fotowoltaiki.

Pióro Biznesu 2019

Nagrody “Pióra Biznesu” przyznawane przez stowarzyszenie Krak-Business firmom, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i działają w regionie małopolskim, w ramach uznania za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, wprowadzania innowacji, działania na rzecz jakości produkcji, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Pióro Biznesu zostało wręczone Columbus Energy w uznaniu za najszybciej rozwijającą się firmę giełdową z branży OZE.

EY Przedsiębiorca Roku 2020

Dawid Zieliński, założyciel i Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. został laureatem 18. polskiej edycji, prestiżowego międzynarodowego konkursu promującego najlepszych prywatnych przedsiębiorców na świecie. Zwyciężył w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność w uznaniu za wykorzystanie światowego megatrendu do błyskawicznej budowy dużej firmy będącej częścią zielonej gospodarki.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Spółka Columbus Energy została laureatem 18. edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Narodowy Sukces w uznaniu za trwały i zrównoważony rozwój firmy. To cenne i prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta RP wyróżniającym się przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Ranking 50 najlepszych pracodawców Wprost

Columbus znalazł się na liście 50 najlepszych pracodawców w Polsce, przygotowanej przez redakcję tygodnika Wprost. Zestawienie jest wyjątkowe, ponieważ jego głównym kryterium oceny była odpowiedź na pytanie, nie jakie benefity firma oferuje pracownikom, ale jak radzi sobie i jak chroni swoich pracowników w dobie epidemii.

Ranking WPROST - 200 największych polskich firm

Columbus, jako pierwsza firma z sektora odnawialnych źródeł energii, znalazł się w 7. edycji rankingu WPROST - 200 największych polskich firm. To najważniejszy z rankingów podsumowujących ubiegły rok w biznesie.

Diamenty Forbesa

Diament Forbesa za 2020 r. trafił do Columbus Energy aż w dwóch kategoriach – Spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu firm o przychodach przekraczających 250 mln zł oraz w zestawieniu regionalnym, w woj. małopolskim. Diamenty Forbesa to prestiżowe zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm, przygotowywane przez miesięcznik Forbes, we współpracy z firmą analityczną Bisnode Polska. W rankingu biorą udział firmy, które w 3 ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość.

FT 1000: Najszybciej rozwijające się firmy w Europie 2023

W siódmej edycji rankingu „FT 1000: Najszybciej rozwijające się firmy w Europie 2023” Columbus Energy uplasował się na 148. miejscu. Dodatkowo, w kategorii energetyka, Spółka znalazła się na 7. miejscu i jest jedyną polską firmą w tym zestawieniu.

Partnerzy biznesowi

Strefa inwestora

Jeśli masz pytania dotyczące naszych wyników finansowych, jak prosperujemy na GPW, lub kiedy odbędzie się następne WZA: ta sekcja jest dla Ciebie.

Władze Spółki

Władze naszej Spółki zapewniają doświadczone, skuteczne i zróżnicowane przywództwo w każdym aspekcie naszej działalności. Poznaj skład naszego Zarządu i Rady Nadzorczej.