Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. pozyskała ponad 4,5 mln zł z emisji obligacji serii D

6 października 2017 08:00

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, z zakończonej emisji obligacji serii D pozyskała 4.535 tys. zł. Pozyskany przez Emitenta kapitał zostanie przeznaczony na sfinansowanie montażu kolejnych instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

W ramach publicznej oferty obligacji serii D Spółka dokonała przydziału o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 4.535 tys. zł. Są to 2-letnie zabezpieczone obligacje z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,4% w skali roku, a kupon odsetkowy będzie wypłacany kwartalnie. Columbus Energy S.A. zamierza wprowadzić obligacje serii D do obrotu na rynku Catalyst. Pozyskane przez Spółkę środki zostaną przeznaczone na finansowanie obrotowe montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. Oferującym obligacje był Polski Dom Maklerski S.A.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zbudowanego zaufania rynku. Dowodzi tego udana kolejna emisja obligacji. Columbus Energy rozwija się prawidłowo w zdrowy i dynamiczny sposób. Sprzedaż rośnie zgodnie z oczekiwaniami, a nasz sztandarowy produkt „Abonament na słońce” wyprzedza rynek fotowoltaiki dla klienta indywidualnego o dobrych kilka kroków. Przed nami złożenie prospektu emisyjnego do KNF-u celem przeniesienia notowań na rynek regulowany oraz IPO, czego spodziewamy się na początku 2018 roku. Bycie liderem zobowiązuje, więc zamierzamy zaskoczyć rynek nowościami w najbliższym czasie.” – podkreśla Dawid Zieliński, Prezes Zarządu spółki Columbus Energy S.A.

W tym roku Columbus Energy S.A. przeprowadziła już 4 emisje obligacji i pozyskała z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Obligacje Spółki serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września br.

Spółka planuje również przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie. Spółka zamierza złożyć prospekt emisyjny do KNF-u w październiku br. po podjęciu stosownej uchwały przez jej WZA. Columbus Energy S.A. chce zadebiutować na rynku regulowanym GPW w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
Spółka zanotowała w pierwszym półroczu 2017 r. zysk netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 15,4 mln zł. Columbus Energy S.A. cały czas zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach programu abonamentowego, jak i finansowanych za gotówkę oraz uatrakcyjnia swoją ofertę, dzięki czemu umacnia pozycję lidera rynku.

Columus Energy S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect oraz Catalyst, która jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowadziła pierwszą na rynku innowacyjną usługę „Abonament na Słońce”, dzięki której klienci mogą oszczędzać od pierwszego dnia bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Oferuje pełny zakres usług przy zakupie i instalacji paneli fotowoltaicznych: od projektu, finansowania instalacji, jej fizycznego montażu, podłączenia do sieci oraz serwisu. Firma specjalizuje się w instalacjach dachowych i gruntowych dla gospodarstw domowych, oferując jako jedyna na rynku Gwarancję Totalną, czyli 15-letnią gwarancję na cały system. Ponadto Spółka zamierza rozwijać ofertę o nowe produkty w segmencie oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej. Pierwszym produktem będzie oferta kompleksowej termomodernizacji domów jednorodzinnych wraz z długoterminowym finansowaniem dla klientów indywidualnych, która zostanie wprowadzona już w 2017 r.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: