Aktualności spółki

Bezpłatny eBook o bezpieczeństwie pożarowym PV od Columbus

2 czerwca 2021 16:33

Columbus opracował poradnik na temat bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznej. Znajdziemy w nim m.in. przegląd zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz wskazówki, na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy fotowoltaiki.

Dynamicznie rośnie rynek mikroinstalacji w Polsce. Na koniec pierwszego kwartału br. liczba prosumentów przekroczyła pół miliona, co oznacza wzrost o 150 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Wraz ze wzrostem popularności fotowoltaiki, rośnie też ilość obaw związanych z kwestią  bezpieczeństwa pożarowego. Columbus, wiodący przedstawiciel branży PV, przygotował opracowanie, w którym kompleksowo omawia to zagadnienie.

– Fotowoltaika w naszym kraju to stosunkowo nowa dziedzina dla jej domowych użytkowników. Widzimy potrzebę edukacji w tym obszarze, dlatego chętnie dzielimy się wiedzą za pomocą naszego bloga, cyklicznych webinarów czy publikacji w mediach branżowych. W ostatnim czasie gorącym tematem stało się bezpieczeństwo pożarowe, dlatego postanowiliśmy przygotować materiał, w którym odpowiadamy na obawy prosumentów związane z ryzykiem pożarowym instalacji. Omawiamy też zabezpieczenia stosowane w instalacjach realizowanych przez Columbus – tłumaczy Piotr Trojanowski, krajowy kierownik realizacji Columbus Energy, współautor eBooka.

W poradniku znajdują się informacje na temat komponentów i zasad działania systemu elektrycznego, jakim jest fotowoltaika, regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego oraz omówienie czynników, które mogą być bezpośrednią przyczyną pożaru. Opracowanie zawiera także analizę zdarzeń pożarowych instalacji PV, jakie miały miejsce w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz pokazuje ich skalę. 

Ważną część eBooka stanowi przegląd zabezpieczeń pożarowych stosowanych na rynku PV, oraz konkretne porady, jak zadbać o bezpieczeństwo instalacji. Znalazły się tu też  informacje o standardach bezpieczeństwa stosowanych przez Columbus, w tym m.in. o stickerach samogaszących Columbus Safe, w które firma wyposaża każdą instalację.

Columbus Energy posiada największe na polskim rynku doświadczenie w obszarze realizacji mikroinstalacji fotowoltaicznych. W ciągu 7 lat działalności firma zrealizowała już ponad 38 tys. instalacji o łącznej mocy wynoszącej blisko 268 MW. W tym czasie Columbus wypracował własne standardy dotyczące projektowania, montażu, a także zabezpieczeń przeciwpożarowych, które zostały zawarte  w przygotowanym eBooku.

Poradnik “Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych” jest dostępny bezpłatnie. Można go pobrać ze strony: www.columbusenergy.pl/lp/columbus-safe-ebook


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: