Aktualności spółki

Columbus Energy spokojny o dostawy i ceny instalacji fotowoltaicznych

21 sierpnia 2020 08:39

Columbus Energy, największy dostawca usług na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, zapewnia, że eksplozja w chińskiej fabryce krzemu fotowoltaicznego nie wpłynie na ceny produktów oferowanych przez Spółkę.

Z powodu serii eksplozji w zakładzie produkcyjnym wytwórcy polikrystalicznego krzemu GCL-Poly w Chinach, do których doszło w drugiej połowie lipca, część ekspertów z sektora fotowoltaicznego przewiduje wzrost cen u producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych.
Rodzą się też obawy, że spodziewane wzrosty cen produktu i utrudnienia w dostawie komponentów przełożą się na klientów końcowych.
Łańcuch dostaw w branży fotowoltaiki w tym roku jest wyjątkowo trudny w zarządzaniu – twierdzi Michał Gondek, Dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego w Columbus Energy S.A. – W pierwszej połowie roku epidemia koronawirusa wymagała bardzo dynamicznego i elastycznego zarządzania łańcuchem dostaw, a aktualna sytuacja w chińskiej fabryce krzemu powoduje mocny niepokój w branży.

Mimo tak wymagającej sytuacji, Columbus Energy nie obawia się dłuższych przestojów w dostawach. Firma stosuje bowiem narzędzia zabezpieczające przed gwałtownymi zmianami rynkowymi.
Od wielu lat w codziennym interwale obserwujemy sytuację na rynku dostaw kluczowych komponentów w naszym łańcuchu dostaw, tak aby zagwarantować Klientom najszybszy czas realizacji instalacji. Dzięki długoterminowym kontraktom, odpowiedniemu planowaniu i logistyce jestem spokojny o terminowe dostawy dla Columbus Energy, zgodne z zawartymi kontraktami. Nie przewidujemy też podniesienia cen naszych usług w związku ze skutkami eksplozji w chińskiej fabryce – zapewnia Michał Gondek.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: