Aktualności spółki

Zmiany w Zarządzie Nexity Global

28 lipca 2021 22:48

Rada Nadzorcza spółki Nexity Global S.A. podjęła decyzję o zawieszeniu Dawida Kmiecika w czynnościach Prezesa Zarządu Spółki. Na czele Zarządu Nexity stanie Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.


Decyzja o zawieszeniu Dawida Kmiecika w czynnościach Prezesa Zarządu Nexity Global S.A. została podjęta podczas dzisiejszego spotkania Rady Nadzorczej Spółki. Jednocześnie członkowie Rady Nadzorczej na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki powołali Dawida Zielińskiego, Prezesa Columbus Energy, będącego największym udziałowcem Nexity. Z kolei stanowisko Członka Zarządu Nexity Global S.A. obejmie Michał Gondek, Dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego Columbus Energy S.A.

Decyzja Rady Nadzorczej została podjęta w wyniku analizy działalności spółek Nexity Global i Nexity Sp. z o.o. – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. – Dostrzegliśmy wyraźny brak spójności modelu finansowego, prezentowanego przez Dawid Kmiecika, gdzie cash flow nie trzymał się założeń i strategii. W naszej opinii, Spółka ma szansę zrealizować swoje strategiczne cele szybciej i efektywniej, jeżeli Zarząd będzie bardziej kompetentny.
Gdy w lutym 2020 r. Columbus Energy inwestował miliony złotych w spółkę Nexity, zakładaliśmy, że będzie to początek mocnej ekspansji Grupy Columbus na rynku elektromobilności. Mieliśmy nadzieję na szybkie stworzenie systemu IT, który umożliwi połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, z magazynami energii i infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Grupy Columbus Energy. Niestety, w ciągu półtorarocznej działalności Nexity na rynku elektromobilności nie udało się zrealizować zakładanych celów, a zaufanie do Zarządu Spółki zmalało. Pojawiło się zbyt wiele wątpliwości co do skuteczności i szybkości działań Zarządu, stąd też dzisiejsza decyzja Rady Nadzorczej o zmianach w jego składzie. Nowy, solidny Zarząd da gwarancję realizacji celów strategicznych, spójnych z celami Grupy Columbus – dodaje Dawid Zieliński.


Przypomnijmy, że Nexity Global S.A. jest jedynym podmiotem z branży elektromobilności i energetyki rozproszonej, notowanym na GPW. Właścicielom stacji ładowania umożliwia prowadzenie biznesu w elektromobilności, a użytkownikom pojazdów elektrycznych daje dostęp do korzystania z usługi ładowania.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: