Aktualności spółki

Spółka Columbus Energy S.A. wykupiła Obligacje serii C o wartości 1 090 000 zł

26 lipca 2019 13:58

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, informuje, że w dniu dzisiejszym wykupiła Obligacje serii C o wartości 1 090 000 zł. 

Jak podają komunikaty giełdowe, Spółka wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec Inwestorów wypłacając zawsze w terminie odsetki, których wysokość w skali roku wynosiła 9,2% dla serii A i B oraz 8,4% dla serii C. Wykup obligacji trzech serii o łącznej wartości ponad 6,5 mln zł to potwierdzenie pozycji Columbus Energy S.A. na polskim rynku kapitałowym w sektorze energetyki odnawialnej.

Spółka zapowiedziała, że 12 sierpnia 2019 roku poda do publicznej wiadomości raport kwartalny za II kwartał 2019 roku. Natomiast skonsolidowany przychód Grupy Kapitałowej Columbus Energy za sam I kwartał br. wykazuje przychód w wysokości 22,5 mln złotych. Udział Columbus Energy w rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce szacuje się na 8% oraz ponad 15% w przypadku rynku komercyjnego (instalacje bez dotacji). 

Na 31 marca br. Spółka zamontowała 5 000 instalacji fotowoltaicznych w całym kraju dla rodzin i firm, co przekłada się na ponad 75 000 paneli słonecznych oraz 25 000 kWp mocy z odnawialnych źródeł energii generującej oszczędności na rachunkach za energię elektryczną o wartości 13 mln zł rocznie.   

Columbus Energy S.A. realizując strategię na lata 2019-2022, dotyczącą osiągnięcia statusu najbardziej wartościowej marki w branży odnawialnych źródeł energii w Polsce, inwestuje w kapitał ludzki. 24 maja 2019 roku utworzono spółkę joint venture – Columbus Elite S.A. – w ramach rozwoju Grupy Kapitałowej Columbus Energy S.A.

Columbus Energy S.A. rozpoczyna budowę farm fotowoltaicznych w związku z zakupem dwóch spółek z uprawnieniami do budowy 1 megawatowych farm fotowoltaicznych, które wygrały aukcje z listopada zeszłego roku. W planach firmy jest realizacja tych inwestycji i sprzedaż spółek lub sprzedaż wyprodukowanej energii. Farmy powstaną w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim. “Wykorzystując potencjał polskiego rynku branży fotowoltaicznej, Columbus Energy ma ambicję stać się łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku – właścicielami gruntów, projektantami i właścicielami uprawnień do inwestycji, a wykonawcami inwestycji oraz instytucjami finansującymi” – poinformował Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A

Spółka Columbus Energy informuje również, że jest w trakcie procesu przenoszenia notowań na rynek regulowany GPW i równolegle rozpoczęła proces dopuszczania do obrotu wszelkich akcji jeszcze nienotowanych na rynek NewConnect GPW. 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: