Aktualności spółki

Rynek fotowoltaiki w Polsce 2019 – raport IEO

19 czerwca 2019 11:11

Instytut Energetyki Odnawialnej 18 czerwca 2019 r. podczas konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP przedstawił wyniki raportu dotyczącego rynku fotowoltaiki w Polsce w 2019 r. Wśród gości honorowych pojawili się: Minister Przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz i Pełnomocnik Premiera ds. Programu Czyste Powietrze Piotr Woźny.

Partnerem wydarzenia była m.in. spółka Columbus Energy S.A. reprezentowana przez Dawida Zielińskiego – prezesa spółki oraz jednego z prelegentów. Firma współpracowała przy tworzeniu raportu, udostępniając swoje dane i statystyki dotyczące rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych. Podczas swojego wystąpienia Dawid Zieliński zwrócił uwagę na znaczenie branży Odnawialnych Źródeł Energii w polskiej energetyce krajowej oraz rynku inwestycji fotowoltaicznych.

Podsumowując wyniki raportu, IEO podało, że “warunki realizacji inwestycji w OZE, w sektorze PV ulegną dalszej poprawie, a najbliższe lata 2019-2021 będą atrakcyjne dla inwestorów i dostawców rozwiązań na rynku PV w Polsce. Już w 2019 r. technologia PV stanie się liderem na krajowym rynku inwestycji w energetyce, a Polska stanie się jednym z wiodących rynków fotowoltaiki w UE.

Columbus Energy S.A. w ramach Grupy Kapitałowej w marcu bieżącego roku powołało spółkę GoBloo oferującą fotowoltaikę dla przedsiębiorców w całej Polsce oraz w ramach jednostek stowarzyszonych i zależnych utworzonych z Grupy Kapitałowej Columbus Energy, Smile Energy S.A. i New Investment Energy Sp. z. o. o. i rozpoczęło inwestycje związane z budową własnych farm fotowoltaicznych.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: