Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. miał ponad 2 mln zł zysku netto w 2 kw. 2017 r.

30 czerwca 2017 08:00

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, przedstawiła szacunki skonsolidowanych wyników finansowych w drugim kwartale 2017 r. Zgodnie z nimi Spółka osiągnęła w tym okresie ponad 2,08 mln zł zysku netto przy przychodach netto ze sprzedaży przekraczających 9,84 mln zł.

W całym pierwszym półroczu 2017 r. skonsolidowany zysk netto Emitenta wyniósł 3,08 mln zł, a jego przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 16,25 mln zł. Columbus Energy S.A. zanotował bardzo dobre wyniki finansowe dzięki dynamicznemu rozwojowi sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego oraz dalszej rozbudowie portfela klientów. Spółka zwiększyła również sprzedaż umów gotówkowych. W samym maju 2017 r. Emitent podpisał 100 szt. umów abonamentowych o wartości 2,61 mln zł oraz 52 szt. umów gotówkowych o wartości 1,13 mln zł. Podane przez Columbus Energy S.A. dane finansowe są szacunkowe i nieaudytowane. Raport okresowy Spółki za 2 kw. 2017 r. zostanie opublikowany w dniu 12.08.2017 r.

„Cieszymy się, że zaczęliśmy ten rok z takim impetem. To prawda, iż rozwijamy się w bardzo niestandardowym tempie, które generuje ponadprzeciętne wyniki. To również pokazuje, że utrzymujemy cały czas pozycję lidera w naszej branży. Sprzedajemy i montujemy najwięcej komercyjnych instalacji fotowoltaicznych na domach Polaków. Kolejnym elementem innowacji produktowej jest wprowadzenie przez Columbus Energy Gwarancji Totalnej. To 15-letnia gwarancja na każdy element systemu, wydłużająca gwarancje producentów. To unikatowa oferta na rynku, którą już doceniają nasi klienci. Trzeci kwartał 2017 r. będzie bardzo pracowity właśnie dlatego, że chcemy, aby słupki cały czas rosły, a wynik netto na koniec roku był dwucyfrowy, zgodnie z naszą strategią i prognozami. Trzeci kwartał to też rozpoczęcie sprzedaży termomodernizacji w segmencie budownictwa jednorodzinnego, ale też projektowane wcześniej refinansowanie umów abonamentowych z pierwszego kwartału – co już rozpoczęliśmy procesować.” – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy S.A.

W 1 kw. 2017 r. Columbus Energy S.A. przeprowadziła z sukcesem dwie emisje obligacji, z których pozyskała środki finansowe w łącznej wysokości 5,45 mln zł. Zostały one przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. W marcu br. Spółka podpisała umowę współpracy z Nest Bank S.A., dzięki czemu zapewnione zostało finansowanie dla jej klientów. Nest Bank S.A. zobowiązał się do przekazywania na rachunek Emitenta środków finansowych wynikających z umów zawartych z jej klientami, co pozwoli na realizowanie jeszcze większej liczby instalacji.

Z kolei w maju tego roku spółka zależna Columbus Energy Finanse Sp. z o.o. podpisała umowę współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. w zakresie pośrednictwa oraz
wykonywania w imieniu i na rzecz Banku czynności faktycznych związanych z działalnością bankową dotyczących produktu Eko Kredyt PV. Jest on przeznaczony na finansowanie instalacji fotowoltaicznych sprzedawanych przez Columbus Energy S.A. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy Columbus Energy Finanse Sp. z o.o. będzie odpowiadała za współpracę z Klientem w zakresie rozpatrzenia wniosków oraz zawarcia umowy przez Bank, jak również przyjmowania dokumentacji i jej weryfikacji. Podpisana umowa poszerza ofertę Spółki i rozwija jej produkt abonamentowy, zapewniając tym samym Klientowi możliwość finansowania instalacji fotowoltaicznych przez Bank Ochrony Środowiska S.A.

Columus Energy S.A. to lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowadził pierwszą na rynku innowacyjną usługę „Abonament na Słońce”, dzięki której klienci mogą oszczędzać od pierwszego dnia bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Oferuje pełny zakres usług przy zakupie i instalacji paneli fotowoltaicznych: od projektu, finansowania instalacji, jej fizycznego montażu, podłączenia do sieci oraz serwisu. Firma specjalizuje się w instalacjach dachowych i gruntowych dla gospodarstw domowych, oferując jako jedyna na rynku Gwarancję Totalną, czyli 15 letnią gwarancję na cały system. Ponadto Spółka zamierza rozwijać ofertę o nowe produkty w segmencie oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej. Pierwszym produktem będzie oferta kompleksowej termomodernizacji domów jednorodzinnych wraz z długoterminowym finansowaniem dla klientów indywidualnych, która zostanie wprowadzona już w 2017 r. Columbus Energy S.A. jest notowana na rynku NewConnect.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: