Aktualności spółki

Rothschild & Co Polska przygotuje spółkę Columbus do IPO

16 czerwca 2021 10:11

Jedna z największych na świecie niezależnych grup doradztwa finansowego – Rothschild & Co Polska, zapewni spółce Columbus Energy doradztwo w zakresie przygotowania do publicznej oferty akcji


W ostatnich dniach Columbus Energy S.A. podpisał z Rothschild & Co Polska Sp. z o.o. umowę w zakresie pozyskania kapitału udziałowego. Oznacza to, że Spółka rozpoczęła działania związane z przeprowadzeniem ofrerty publicznej nowych akcji.


Zdecydowaliśmy się na wybór Rothschild & Co Polska jako naszego partnera w procesie IPO, ponieważ chcemy przygotować się do tego procesu jak najrzetelniej i połączyć go z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW. Robimy wszystko, żeby maksymalnie przyspieszyć nasze działania w tym kierunku, a opieka tak uznanej firmy doradczej z pewnością nam to ułatwi – komentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Columbus Energy S.A.


Zarząd Columbus podkreśla, że na tym etapie nie można jeszcze określić wysokościi planowanego do pozyskania kapitału, terminu przeprowadzania oferty i jej harmonogramu, ponieważ będzie to wynikało z kolejnych potrzeb Spółki oraz możliwości rynkowych, jednak spółka ma ambicje przeprowadzić cały proces jeszcze w tym roku.


Rothschild & Co to światowy lider w dziedzinie niezależnego doradztwa finansowego. Zatrudnia ponad 3 600 pracowników w ponad 50 biurach na całym świecie. Główne obszary działalności Rothschild & Co to fuzje i przejęcia, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje oraz transakcje rynku kapitałowego.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: