Aktualności spółki

Prawa do farm fotowoltaicznych o wartości sprzedaży 1,3 mld złotych nową inwestycją Columbus Energy S.A.

7 sierpnia 2019 13:35

Będziemy budować MEGAwaty jak budujemy kilowaty

Spółka Columbus Energy S.A. zawarła kluczową umowę współpracy w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 355 MW, które w przyszłości mogą być sprzedane za 1,3 mld złotych.

Prezes Dawid Zieliński podkreśla, że “Columbus Energy będzie budować MEGAwaty, jak  buduje kilowaty.”

Nawiązanie współpracy ze znaczącym deweloperem farm w branży jest kolejnym etapem realizacji strategii rozwoju przyjętej przez Columbus Energy w zakresie inwestycji w długoterminowe projekty fotowoltaiczne. Inwestycje w farmy fotowoltaiczne będą miały wpływ na realizowane wyniki finansowe Columbus Energy S.A. i Grupy Kapitałowej Spółki oraz są istotne z perspektywy Rynku. Spółka nie wyklucza zachowania w swoich aktywach części portfela farm jako długoterminowej inwestycji. 

Cieszymy się zaufaniem inwestorów końcowych, banków i podwykonawców. Przepracowaliśmy wiele miesięcy ucząc się współpracy z deweloperami farm fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc całemu rynkowi nabrać większego tempa przekładając nasze doświadczenie z branży mikroinstalacji na megawaty. Ta umowa jest początkiem naszej działalności na rynku zawodowej energetyki fotowoltaicznej” – podkreśla Dawid Zieliński.

Columbus Energy S.A. jako lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce staje się integratorem projektów fotowoltaicznych będąc łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku – właścicielami gruntów i projektantami oraz właścicielami praw do inwestycji, wykonawcą inwestycji oraz instytucją finansującą i końcowym inwestorem.

12 sierpnia 2019 roku, Columbus Energy S.A. poda do publicznej wiadomości raport okresowy za II kwartał 2019 roku. 

Pobierz presspack


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: