Aktualności spółki

Columbus rozliczy energię prosumentów w taryfie dynamicznej z gwarancją 1:1

22 kwietnia 2024 13:40

Grupa Columbus, jako pierwsza na polskim rynku, wprowadza ofertę dynamicznego bilansowania energii z fotowoltaiki, gwarantując przy tym odbiór całej nadwyżki wyprodukowanej energii. 

Przełomowa oferta na rynku fotowoltaicznym, jaką od dziś proponuje klientom Columbus Obrót (spółka z Grupy Columbus), jest przygotowaniem prosumentów do zmian, które zaczną obowiązywać po 1 lipca br. Oferta stanowi alternatywną i bardzo atrakcyjną opcję rozliczania energii, skierowaną do tych właścicieli instalacji PV, u których operator systemu dystrybucyjnego już za 2 miesiące wprowadzi godzinowe ceny odkupu za energię wysłaną do sieci (zaczną obowiązywać zmienne i nieznane stawki odkupu). Niedługo po tym (od sierpnia 2024 r.) będą obowiązywać taryfy dynamiczne za energię pobraną z sieci. Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 umożliwia odbieranie równowartości nadmiaru energii wprowadzonej do sieci w postaci kWh. Nadwyżki energii są gromadzone w Wirtualnym Magazynie przez cały okres trwania umowy i – co więcej – na życzenie klienta mogą zostać przeliczone również na rabat obniżający koszty dystrybucji energii. 

Klienci, którzy zdecydują się na dynamiczne bilansowanie energii z gwarancją 1:1, otrzymają więcej niż realnie wyprodukuje ich instalacja fotowoltaiczna. Nie tylko zapewnimy im zwrot nad produkowanej energii, ale wypłacimy bonus, jeśli średnia dzienna cena odsprzedaży nadwyżki okaże się wyższa od ceny energii pobranej. Za każdą wprowadzoną tego dnia kilowatogodzinę energii prosumenci otrzymają od nas 10-procentowy bonus – wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. 

Oferta spółki Columbus Obrót jest skierowana do nowych klientów Columbus, którzy montują instalację fotowoltaiczną o mocy 2-20 kWp oraz korzystają z taryf G11, G12 lub G12w. Niezależnie od wielkości instalacji, w ramach oferty klienci ponoszą stałą, miesięczną opłatę w wysokości 24,99 zł. 

Największą korzyścią propozycji Columbus Obrót jest to, że przyszły prosument skorzysta z oferty przygotowanej specjalnie pod specyfikę funkcjonowania domu z instalacją fotowoltaiczną – wytworzona raz energia nie zostaje zmarnowana, bo kilowatogodziny (1:1) będą czekać w Wirtualnym Magazynie na ich wykorzystanie przez cały rok. Jako jedyna firma na rynku realnie wpływamy na zmniejszenie kosztów za samą dystrybucję, jeśli klient będzie sobie tego życzył. Wszystko jest transparentne i bardzo proste, nawet faktura – komentuje Damian Różycki, prezes Columbus Obrót Sp. z o.o. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że po uruchomieniu taryf dynamicznych kluczowy stanie się nie tylko wybór firmy wykonującej instalację fotowoltaiczną, ale również wybór odpowiedniej oferty na rozliczenie energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej. Większość firm instalatorskich nie posiada koncesji na obrót energią. 

Najnowsza oferta Columbus Obrót jest naszą odpowiedzią zarówno na nadchodzące godzinowe ceny odkupu nadwyżek wysłanych do sieci (które zaczną obowiązywać od lipca br.), jak i na taryfy dynamiczne dla energii pobranej z sieci (które mają być wprowadzone na koniec sierpnia br.) – dodaje Damian Różycki

Więcej informacji na temat oferty Bilansowanie dynamiczne z gwarancją 1:1 można znaleźć na stronie internetowej. Niebawem Columbus zorganizuje webinar, w którym jeszcze dokładniej omówi szczegóły oferty oraz odpowie na wszystkie pytania. 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: