Aktualności spółki

Instytut Energetyki Odnawialnej potwierdził, że na polskim rynku fotowoltaiki Columbus jest liderem

17 czerwca 2021 15:45

W 2020 r. Columbus Energy miał największy udział w rynku mikroinstalacji. Firma była też drugim z kolei udziałowcem w rynku instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW. Takie dane udostępnił Instytut Energetyki Odnawialnej w najnowszym badaniu statystycznym.


Udział Columbus Energy S.A. wśród firm objętych badaniem w 2020 r. wyniósł 27,76%, co oznacza, że firma kolejny rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Łączna moc w wykonanych mikroinstalacjach fotowoltaicznych przez firmy biorące udział w badaniu rynku PV w 2020 r. wyniosła 418 MW. Z kolei udział Columbus w instalacjach powyżej 50 kW wyniósł 16,85%, co daje mu drugie miejsce w rankingu. Łączna moc wykonanych instalacji fotowoltaicznych powyżej 50 kW przez firmy biorące udział w badaniu w 2020 r. wyniosła 212 MW.

To wielka satysfakcja, że po raz kolejny otrzymujemy palmę pierwszeństwa na rynku mikroinstalacji. Jesteśmy też drugim w Polsce podmiotem pod względem mocy zainstalowanej w instalacjach powyżej 50 kW. To oznacza, że realizowana przez nas strategia i podejmowane decyzje przekładają się na realne wyniki, potwierdzone w zainstalowanej mocy – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.


W przeprowadzonym przez IEO badaniu rynku fotowoltaicznego w Polsce w 2020 r. wzięło udział 60 firm. W większości są to firmy funkcjonujące w branży PV od co najmniej kilku lat, o ugruntowanej pozycji, mające znaczące udziały w rynku fotowoltaicznym. Prowadzą one działalność w różnym zakresie m.in. instalowania, projektowania, dystrybucji oraz produkcji modułów i komponentów.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: