Aktualności spółki

Columbus optymalizuje systemy grzewcze domów

7 czerwca 2023 12:33
Klienci kupujący pompy ciepła od Columbus mogą otrzymać innowacyjną usługę Columbus Hydro. Usługa optymalizuje system grzewczy domu i jest objęta dodatkową dotacją w ramach programu Czyste Powietrze.

Columbus Hydro, czyli usługa dodatkowa, którą firma Columbus Energy wprowadziła wraz z ofertą pomp ciepła, pomaga zmodernizować i zwiększyć wydajność instalacji centralnego ogrzewania domu. W tym autorskim rozwiązaniu wykorzystano zespół komponentów i urządzeń, które skutecznie zapobiegają awariom systemu CO, a jednocześnie chronią instalację grzewczą. System poprawia parametry wody w całym domu, dzięki czemu instalacja funkcjonuje z najwyższą wydajnością.

Wśród korzyści stosowania Columbus Hydro należy też wymienić ochronę instalacji CO przed wahaniami ciśnienia oraz przed korozją i zanieczyszczeniami.

W systemie Columbus Hydro stosujemy rozwiązanie, które utrzymuje ciśnienie wody na stałym poziomie, zapobiegając tym samym awarii instalacji. Specjalistyczny zestaw filtracyjny usuwa zanieczyszczenia mechaniczne oraz chemiczne, jak np. chlor, żelazo, pestycydy, detergenty, a wkład zmiękczający eliminuje też jony wapnia i magnezu, dzięki czemu woda staje się miękka. W celu zabezpieczenia instalacji przed korozją stosujemy specjalne środki chroniące wnętrze układu. Zabieg ten pozwala na utrzymanie pracy instalacji na wydajnym poziomie, a także wydłużenie jej żywotnościtłumaczy Michał Kopyść, Kierownik Działu Szkoleń Sieci Sprzedaży w Columbus Energy S.A.

Co ważne, wybierając pompę ciepła wraz z systemem Columbus Hydro, można liczyć na dodatkową dotację z programu Czyste Powietrze.

Korzystając z dofinansowania na zakup pompy ciepła oraz z dofinansowania do instalacji CO w ramach programu Czyste Powietrze, można otrzymać łącznie od 27 500 zł do 55 600 zł zwrotu. Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła i usługą Columbus Hydro jest obecnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem na rynku pod kątem technologicznym, finansowym, funkcjonalnym i produktowym. Co ważne, instalacja PC Hydro jest w całości objęta 5-letnią gwarancją na wszystkie elementy i usługę montażu (nie tylko jednostkę zewnętrzna PC, co jest standardem rynkowym). Klient otrzymuje także autoryzowany serwis i obsługę posprzedażową, a w przyszłości może rozbudować swój ekosystem, łącząc wszystkie produkty – fotowoltaikę, magazyn energii, pompę ciepła, ładowarkę do samochodu elektrycznego. Ma też zapewnioną modernizację instalacji CO, a tym samym otrzymuje spokój od remontów na wiele lat twierdzi Marcin Temberski, Dyrektor Sprzedaży w Columbus Energy S.A.

 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: