Aktualności spółki

Debiut Columbus Energy na głównym rynku GPW

12 kwietnia 2023 14:08
Spółka Columbus Energy S.A. 12 kwietnia br. zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniesieniu notowań nie towarzyszyła emisja akcji.

Columbus stał się szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej notowanym na głównym parkiecie GPW.

Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych – na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowegotłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przedstawicielka GPW przypomniała, że Spółka od 2016 r. była notowana na rynku alternatywnym NewConnect, co pozwoliło jej pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.

Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej Spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniupodkreślił Dawid Zieliński, prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. zadeklarował, że Spółka po debiucie na głównym parkiecie GPW ma trzy strategiczne cele.

Pierwszy – to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych – to polepszać, poprawiać i „dowozić” coraz lepsze wynikiwymienił Dawid Zieliński.

Transformacja energetyczna to wielkie wyzwania inwestycyjne w obszarze gospodarki, infrastruktury, przedsiębiorstw oraz gospodarstw indywidualnych, szacowane na miliardy euro w najbliższych dekadach. Jej istotnym elementem jest energia pozyskiwana ze słońca, wykorzystywana zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i biznes. Udział Columbus w tym procesie, za sprawą posiadanego know-how i doświadczenia, przybliża realizację ambitnych celów klimatycznych.

Na zakończenie wydarzenia Prezes Columbus Energy S.A. wraz z pozostałymi Członkami Zarządu Spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.

Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjnyprzekonywała Monika Gorgoń.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: