Aktualności spółki

Columbus wyemituje obligacje za 60 mln zł

23 czerwca 2021 13:09

Zarząd Columbus Energy S.A. podjął wczoraj decyzję o emisji obligacji.  Łączna wartość nominalna obligacji serii F wyniesie 60 mln zł.

Decyzja o emisji papierów wartościowych serii F jest pierwszym etapem realizacji programu emisji obligacji, ogłoszonego wcześniej przez Columbus, o wartości do 200 mln zł. Program ma na celu budowanie zdywersyfikowanego finansowania działalności całej Grupy Kapitałowej Columbus Energy.

Celem obecnej emisji obligacji serii F jest pozyskanie finansowania na zakup kolejnych projektów farm fotowoltaicznych, które są na różnym etapie realizacji. Dodatkowo, co zapowiadaliśmy już w ubiegłym roku, interesujemy się także akwizycją projektów farm wiatrowych. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej rozbudować nasze portfolio i zwiększyć pozycję Columbus na rynku nowoczesnej energetyki – komentuje Janusz Sterna, wiceprezes zarządu Columbus Energy S.A.

Warto dodać, że obligacje serii F będą emitowane przez spółkę dominującą – Columbus Energy S.A., natomiast realizacja inwestycji w projekty farm fotowoltaicznych lub wiatrowych będzie się odbywała za pośrednictwem spółek zależnych z Grupy Kapitałowej Columbus Energy. 

Zgodnie z decyzją Zarządu Spółki, propozycje nabycia obligacji serii F zostaną skierowane do wybranych inwestorów kwalifikowanych.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: