Aktualności spółki

Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej ustawy i programu Mój Prąd 4.0

4 kwietnia 2022 13:55

Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS – PowerHouse.

Columbus, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, wyszedł naprzeciw zmianom legislacyjnym w branży OZE i przygotował nowe rozwiązania dla prosumentów. Od 1 kwietnia br. Spółka wdrożyła nową ofertę produktową, uwzględniającą dofinansowanie unijne w ramach programu Mój Prąd 4.0.

W naszej nowej propozycji dla prosumentów dobraliśmy produkty w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i zoptymalizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Oznacza to, że nasza oferta jest kompatybilna zarówno z naszą ofertą Prąd Jak Powietrze 2.0 ale też z  nowym systemem rozliczeń, tzw. net-billingiem, jak i kolejną edycją rządowego wsparcia dla prosumentów, czyli programem Mój Prąd 4.0wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. Oprócz oferty SMART i PRO na fotowoltaikę do 50 kWp, magazyny energii i pomy  ciepła, dajemy możliwość rozbudowy instalacji o system BackUp, który zabezpieczy dom nawet do kilku dni, gdy zabraknie prądu w sieci. Równolegle przygotowaliśmy system zarządzania autokonsumpcją w domu, który jest ważny dla operatorów sieci dystrybucyjnych.

Spółka opracowuje też autorski, inteligentny system nadzoru i optymalizacji przepływu energii – PowerHouse. Dzięki temu rozwiązaniu, które jest także objęte dofinansowaniem w ramach MP 4.0, prosument będzie mógł wykryć wszelkie nieścisłości i odstępstwa w funkcjonowaniu swoich urządzeń OZE i zarządzić ich pracą zdalnie.

To wielki przełom w historii naszej firmy. Wraz z systemem PowerHouse wkraczamy w zupełnie nowy rozdział Columbus, w którym dajemy właścicielom domów opracowaną przez nas technologię, narzędzie do inteligentnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i wytwarzaną energią. To specjalny algorytm, uczący się zachowań energetycznych tak, by dostosować zużycie energii do potrzeb domowników, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie zysków prosumenta – komentuje Dawid Zieliński. 

Columbus zapowiada, że jest to pierwsza odsłona PowerHouse. Niebawem Spółka zakomunikuje kolejne funkcjonalności systemu, dzięki czemu każdy prosument w przyszłości uzyska dostęp do niskoemisyjnego i samowystarczalnego domu, w którym będzie mógł m.in. zdalnie zarządzać swoją energią.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: