Aktualności spółki

Columbus planuje ambitnie zakończyć pierwszy kwartał

15 marca 2022 08:36

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, osiągnął prawie 66 mln zł przychodów w lutym i chce zamontować 40 000 kWp do końca pierwszego kwartału.

W minionym miesiącu Columbus osiągnął szacunkowe przychody w wysokości 65,8 mln zł, czyli o 64% wyższe niż w styczniu br.

 – Mamy ambitny plan, aby dostarczyć Klientom indywidualnym i biznesowym ponad 40 000 kWp fotowoltaiki w samym pierwszym kwartale 2022 r. – tak, aby każdy miał możliwość skorzystania ze starego prawa prosumenckiego, które od 1 kwietnia br. zmienia ekonomię fotowoltaikiwyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Warto przypomnieć, że Spółka przygotowała alternatywę do nowej ustawy o OZE – usługę Prąd Jak Powietrze 2.0, która działa tak samo jak stare bilansowanie (system opustów), z tą różnią, że Columbus nie zatrzymuje 20% energii. Usługa jest dostępna dla nowych Klientów firmy już od 2 marca br., co pozwoli przyszłym prosumentom utrzymać tak samo jak przy starej ustawie korzystny okres zwrotu z inwestycji nawet po zmianie przepisów.

Pierwsze efekty wdrożenia usługi są bardzo obiecujące i mam nadzieję, że nasza praca, a także kolejne planowane innowacje pozwolą nam zwiększyć skalę działania dodaje Dawid Zieliński.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: