Aktualności spółki

Columbus zwiększył miesięczną sprzedaż pomp ciepła i magazynów energii

17 października 2022 12:37
Spółka Columbus Energy podsumowała działalność we wrześniu. Jak wynika z raportu, miesięczna sprzedaż w Columbus utrzymuje się na stabilnym poziomie, z coraz większym udziałem pomp ciepła i magazynów energii w strukturze przychodów.

W minionym miesiącu Columbus Energy osiągnął ponad 41 mln zł przychodów, czyli porównywalnie do wyników w sierpniu. W strukturze przychodów Spółki aż 35% stanowi obecnie sprzedaż pomp ciepła i magazynów energii.

W ostatnim okresie obserwujemy mocny wzrost sprzedaży tych urządzeń, co wynika w dużej mierze z trudnej sytuacji na rynku energii. Nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorstwa szukają ekonomicznych rozwiązań na rozpoczęty już sezon grzewczykomentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.Z dużych pozytywnych wydarzeń minionego miesiąca warto przypomnieć uzyskanie przez Columbus warunków przyłączenia dla trzech magazynów energii, które po wybudowaniu będą dysponować mocą 400 MW i pojemnością 1600 MWh. Dzięki wsparciu naszego inwestora, kontynuujemy refinansowanie kredytów bankowych oraz inwestujemy w infrastrukturę odnawialnych źródeł energii. Odbudowuje się też powoli nasz biznes podstawowy, gdzie wróciliśmy do dobrej marżowości, której skala z miesiąca na miesiąc będzie się poprawiać. Równocześnie koncentrujemy się na tym, aby wkrótce mile zaskoczyć inwestorów i cały rynek kapitałowy.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: