Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. rozpoczyna ofertę publiczną obligacji serii D

20 września 2017 08:00

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect i Catalyst, rozpoczęła we wtorek ofertę publiczną obligacji serii D. Zapisy na obligacje potrwają do 3 października 2017 r., a Spółka zamierza pozyskać z emisji środki w wysokości 5 mln zł, które przeznaczy na sfinansowanie montaży instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

W ramach oferty publicznej Columbus Energy S.A oferuje 2-letnie obligacje serii D z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,4 % w skali roku. Zapisy są przyjmowane od 1 tys. zł. Obligacje będą zabezpieczone, a Spółka planuje wprowadzić je do obrotu na rynku Catalyst. Inwestorzy mogą składać zapisy do 3 października 2017 r., a przyjmuje je Polski Dom Maklerski S.A. Celem emisyjnym jest finansowanie obrotowe montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

„Columbus Energy sprzedaje usługę montażu instalacji fotowoltaicznych w formule płatności abonamentowych. Aktualnie finansujemy instalacje ze środków własnych oraz kredytów bankowych, które są udzielane klientom. Duży wzrost sprzedaży powoduje, że środki finansowe pozyskane z emisji obligacji pomagają nam szybciej i skuteczniej zarządzać montażami instalacji. Jesteśmy w trakcie przygotowywania refinansowania części abonamentów, co również przyczyni się do poprawy płynności, a to przełoży się na szybkość montaży. Na pewno emisja obligacji bardzo dobrze wpłynie na wynik roczny Spółki.” – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy S.A.

W tym roku Columbus Energy S.A. przeprowadziła już 3 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie 6,54 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Obligacje Emitenta serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września br.

Emitent zakończył pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży sięgających 15,4 mln zł. Columbus Energy S.A. konsekwentnie zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach programu abonamentowego, jak i finansowanych za gotówkę oraz uatrakcyjnia swoją ofertę, dzięki czemu umacnia pozycję lidera rynku. W 2 kw. 2017 r. Spółka podpisała 600 umów na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz zrealizowała ponad 400 montaży tego typu instalacji, a w całym

pierwszym półroczu prawie 700. Emitent wprowadził też rewolucyjną, jedyną na rynku polskim tzw. „Gwarancję Totalną”. Jest to 15-letnia gwarancja, która obejmuje wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z wykonaniem montażu przez Columbus Energy S.A.

„Szacujemy, że w pierwszym półroczu 2017 roku osiągnęliśmy prawie 15 % udział w całym rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych, a licząc rynek tylko komercyjny (bez dotacji) nasz udział mógł przekroczyć 30 %. Inwestujemy mocno w markę Columbus Energy i w 100 % skupiamy się na satysfakcji z jakości usług naszych klientów. Najbliższych kilka miesięcy powinny nam przynieść przeniesienie notowań akcji na rynek podstawowy GPW, przeprowadzenie IPO i jeszcze szybszy rozwój naszego produktu abonamentowego.” – dodaje Prezes Zieliński.

Columbus Energy S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect oraz Catalyst, która jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowadziła pierwszą na rynku innowacyjną usługę „Abonament na Słońce”, dzięki której klienci mogą oszczędzać od pierwszego dnia bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Oferuje pełny zakres usług przy zakupie i instalacji paneli fotowoltaicznych: od projektu, finansowania instalacji, jej fizycznego montażu, podłączenia do sieci oraz serwisu. Firma specjalizuje się w instalacjach dachowych i gruntowych dla gospodarstw domowych, oferując jako jedyna na rynku Gwarancję Totalną, czyli 15-letnią gwarancję na cały system. Ponadto Spółka zamierza rozwijać ofertę o nowe produkty w segmencie oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej. Pierwszym produktem będzie oferta kompleksowej termomodernizacji domów jednorodzinnych wraz z długoterminowym finansowaniem dla klientów indywidualnych, która zostanie wprowadzona już w 2017 r.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: