Aktualności spółki

Columbus Energy rusza z budową dwóch jedno megawatowych farm fotowoltaicznych

10 lipca 2019 09:01

Columbus Energy S.A. kupiło dwie spółki z uprawnieniami do budowy 1 megawatowych farm fotowoltaicznych, które wygrały aukcje z listopada zeszłego roku. W planach firmy jest realizacja tych inwestycji i sprzedaż spółek lub sprzedaż wyprodukowanej energii. Farmy powstaną w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim.

Projekty budowy dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych wspomnianych spółek wygrały zeszłoroczne aukcje OZE. Zgodnie z aukcją cena gwarantowana odsprzedaży energii elektrycznej w przypadku farmy w Adamowej Górze to 363,47 zł /MWh, a w Erminowie – 362,74 zł /MWh. Columbus Energy zamierza zrealizować inwestycje i podłączyć obie elektrownie do sieci zgodnie z regulacjami URE. Następnie farmy zostaną sprzedane podmiotom z branży energetycznej lub refinansowane w celu sprzedaży wyprodukowanej energii zgodnie z mechanizmami rynkowymi.

Tegoroczny raport IEO potwierdza, że Polska wyróżnia się ogromnym potencjałem rozwoju branży fotowoltaicznej – do tego stopnia, że już w 2020 roku fotowoltaika ma szansę stać się drugą mocą OZE w naszym kraju. Ten dynamiczny wzrost mocy z jednej strony stymulować będzie sektor prosumencki, z drugiej inwestycje w farmy fotowoltaiczne. 

Columbus Energy ma ambicję, żeby stać się integratorem polskiego rynku farm fotowoltaicznych, będąc łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku – właścicielami gruntów i projektantami i właścicielami uprawnień do inwestycji, wykonawcą inwestycji oraz instytucją finansującą, dla której kluczowym zabezpieczeniem realizacji projektu są spółki o ugruntowanej pozycji na rynku, potwierdzonej doświadczeniem w branży. Przejęcie wspomnianych spółek i budowa farm fotowoltaicznych wpisuje się więc w strategię Columbus Energy zakładającą inwestycje w długoterminowe projekty farm fotowoltaicznych we współpracy z inwestorami branżowymi i finansowymi. 

Columbus Energy, jako lider rynku, wyznacza standard w fotowoltaice. Stawia na kompleksową obsługę klienta – Columbus Care, długą 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji, szybki montaż oraz zgłoszenie do zakładu energetycznego w 5 dni, dogodne finansowanie i wydajną technologię – panele monokrystaliczne Half Cut Perc o mocy 310 Wp. Spółka jest w trakcie przenoszenia notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW w Warszawie. 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: