Aktualności spółki

Columbus rozpoczął sprzedaż fotowoltaiki w Czechach

22 sierpnia 2022 15:53
Columbus Energy A.S., czyli spółka-córka wiodącego dostawcy usług na rynku OZE w Polsce, rozpoczęła sprzedaż instalacji fotowoltaicznych w Republice Czeskiej. Oferta Columbus jest odpowiedzią na aktualne problemy czeskiego rynku, związane z dostępnością produktów i czasem realizacji usług.

Columbus, który w ostatnich latach w Polsce zamontował ponad 60.000 instalacji fotowoltaicznych, rozszerza swoją działalność o kolejny kraj. Znane w Polsce oferty Columbusa – SMART i PRO wraz z potężnymi benefitami, trafiły do klientów w Czechach. Polski dostawca usług OZE w ramach oferty zapewnia m.in. najwyższej jakości panele fotowoltaiczne Sunport, oparte na technologii MWT, z inwerterami znanej, światowej marki Solis. Najważniejszym wyróżnikiem oferty Columbus na czeskim rynku PV jest szybki montaż instalacji.

– To jeden najistotniejszych elementów naszej przewagi konkurencyjnejtwierdzi Petr Vaverka, Członek Zarządu czeskiej spółki Columbus Energy A.S. – Popyt na montaż instalacji w Czechach jest obecnie tak duży, że większość firm działających na rynku wyznacza bardzo odległe terminy realizacji. Niektóre z nich wręcz wstrzymały przyjmowanie nowych klientów do końca 2023 r.

Na początek Columbus oferuje czeskim klientom fotowoltaikę w zestawie z inwerterem hybrydowym i magazynem energii. Standardem na naszym sąsiednim rynku jest zakup instalacji od razu z domowym magazynem, który pozwala zwiększyć poziom autokonsumpcji energii wyprodukowanej ze słońca. Do zakupu w pakiecie zachęca też z pewnością wysoki poziom dotacji – dla takiego zestawu wynosi ona ok. 40 tys. zł.

Nowością na czeskim rynku jest 15-letnia Gwarancja 360 na oferowane produkty oraz kompleksowa obsługa, w ramach której Columbus oferuje: profesjonalny dobór mocy systemu, pomoc w pozyskaniu finansowania, pośrednictwo w kontaktach z zakładem energetycznym, oraz wsparcie specjalistów.

– Mamy wieloletnie doświadczenie, a przede wszystkim wysokie kompetencje sprzedażowe i marketingowe, które przynoszą sukcesy na polskim rynku, i które z pewnością sprawdzą się na rynku czeskimdodaje Michał Gondek. – Nasze wysokie standardy obsługi i najwyższej jakości komponenty to kolejne przewagi, którymi chcemy zapewnić sobie wysokie miejsce w rankingu firm fotowoltaicznych w Czechach. Naszą ambicją jest montaż 500 do 1000 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie. A w ciągu dwóch lat chcielibyśmy zostać numerem jeden na rynku.

Rynek w Czechach dotykają podobne problemy jak w Polsce – rosnące ceny prądu oraz niepewność dostaw gazu zmusiły tysiące czeskich gospodarstw domowych do szybkiego działania i inwestycji w OZE. Podjęcie decyzji o zakupie fotowoltaiki czy pompy ciepła pomagają z pewnością podjąć rządowe dotacje na odpowiednio wysokim poziomie. W efekcie ich wprowadzenia – w pierwszym półroczu 2022 r. w kraju zainstalowano więcej instalacji fotowoltaicznych niż w całym ubiegłym roku

W kolejnych krokach Columbus Energy a.s. będzie oferował pełną gamę produktów OZE, tj. pompy ciepła oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Przygotowuje też specjalną ofertę dla klientów biznesowych.

Warto dodać, że na koniec 2021 r. w Czechach działało 41 634 elektrowni fotowoltaicznych, z czego większość stanowiły duże instalacje, łączna moc w fotowoltaice to 2,2 GW.

Ofertę Columbus w Czechach można zobaczyć na stronie: columbusenergy.cz


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: