Aktualności spółki

Za 1,5% podatku Fundacja Carbon Footprint zbada ślad węglowy tysiąca firm

15 marca 2024 12:32

Fundacja Carbon Footprint chce pomóc przedsiębiorstwom rozpocząć strategię dekarbonizacji. Fundacja zadeklarowała, że środki pozyskane z 1,5% podatku przeznaczy na obliczenie śladu węglowego tysiąca firm i organizacji.

Fundacja Carbon Footprint, jako organizacja pożytku publicznego (OPP), znajduje się na liście podmiotów (niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/), którym można przekazać 1,5% podatku. Co istotne, Fundacja bardzo precyzyjnie określiła cele, na jakie przeznaczy środki pozyskane z darowizny.

Za pieniądze pochodzące z 1,5% podatków zamierzamy zbadać ślad węglowy tysiąca firm i organizacji. Oznacza to przeprowadzenie kompleksowych audytów śladu węglowego w firmach i wykazanie ich wpływu na środowisko wraz z rekomendacjami. Tym samym pomożemy przedsiębiorstwom postawić pierwszy krok w strategii dekarbonizacji, czyli redukcji emisji CO2 – mówi Agnieszka Rozwadowska, Prezeska Carbon Footprint Foundation.

Aby wesprzeć Fundację Carbon Footprint, wystarczy wpisać numer KRS 0000785831 w odpowiedniej rubryce formularza PIT lub znaleźć ją liście OPP jako Fundacja Carbon Footprint.

Fundacja Carbon Footprint to organizacja z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności, powołana przez Dawida Zielińskiego, Prezesa Columbus Energy S.A. Jako jedna z pierwszych organizacji NGO w Europie Środkowej Fundacja buduje świadomość na temat śladu węglowego, tworząc projekty edukacyjne, społeczne i biznesowe.

Nasza Fundacja ma siedzibę w Krakowie – mieście znajdującym się na niechlubnej liście WHO najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Europie. Nieprzypadkowo więc działalność Fundacji skupia się na budowaniu świadomości klimatycznej oraz inicjowaniu ekologicznych zmian w społeczeństwie. Pomysł wykorzystania środków pochodzących z naszych podatków na zbadanie śladu węglowego firm uważam za znakomity. Przyniesie on realne korzyści mieszkańcom, pracownikom i partnerom biznesowym, dlatego serdecznie zachęcam do wspierania tej inicjatywy i przekazania 1,5% podatku na rzecz Fundacji  – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Przypomnijmy, że z prawa pomniejszenia podatku o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1,5% może skorzystać każdy obywatel. 1,5% podatku organizacji OPP mogą przekazać nie tylko podatnicy płacący podatek dochodowy od osób fizycznych i podatnicy opodatkowani ryczałtem, ale także jednoosobowe działalności gospodarcze, korzystające z 19% stawki podatku.

Szczegółowe informacje nt. Fundacji oraz form przekazania darowizny znajdują się na stronie internetowej projektu.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: