Aktualności spółki

Pracownicy Columbusa podzielili się krwią

16 lipca 2021 13:02

18 litrów życiodajnego płynu zebrano podczas akcji “Energię mamy we krwi”, zorganizowanej przez pracowników Columbusa we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. 

Akcja odbyła się na parkingu przed główną siedzibą firmy Columbus na ul. Jasnogórskiej, gdzie stanął Krwiobus RCKIK w Krakowie. Do udziału zgłosiło się 56 osób, z czego 40 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. Dzięki zebranym 18 litrom życiodajnego płynu, służby medyczne będą w stanie uratować życie aż 120 osób.

Pomysł na akcję to oddolna inicjatywa jednej z naszych pracownic, która zajęła się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi oraz mobilizacją koleżanek i kolegów. W sumie do udziału zgłosiło się więcej chętnych, niż krwiobus mógł przyjąć, dlatego już podjęliśmy decyzję, że będziemy powtarzać takie akcje regularnie. Jestem dumna i cieszę się, że mamy wśród naszej kadry tyle zaangażowanych i wrażliwych na dobro innych osób – mówi Anna Kowalska, Dyrektor HR w Columbus Energy S.A.

W Polsce przeprowadza się rocznie ok. 1,7 mln transfuzji krwi. Jedynym źródłem są ludzie, gdyż nie istnieje żaden substytut krwi i nie da się też jej sztucznie wyprodukować. Bardzo ważne, by dawców było jak najwięcej, szczególnie latem, gdy zapotrzebowanie na krew jest największe. W tym roku sytuacja jest jeszcze trudniejsza, ponieważ w związku z pandemią wiele zabiegów było przekładanych i realizowane są w okresie letnim. W krakowskim rejonie brakuje szczególnie grup A Rh+, A Rh-, B Rh-, 0 Rh+, 0 Rh-.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: