Aktualności spółki

OZE w pigułce w filmowym cyklu Columbus News

14 kwietnia 2022 09:06

Krótkie komentarze, ciekawe wnioski, ważne informacje o odnawialnych źródłach energii. I wszystko w atrakcyjnej formie, z charakterystyczną dla Columbusa grafiką. Seria filmów Columbus News cieszy się coraz większą popularnością na YouTube.

Columbus News to krótkie, kilkuminutowe filmy, podsumowujące dany miesiąc w branży odnawialnych źródeł energii (OZE). Filmowy cykl, utworzony pod koniec 2021 r. przez firmę Columbus, z każdym miesiącem zyskuje coraz więcej sympatyków. Seria najświeższych newsów pomaga być na bieżąco w tematyce OZE i nie zgubić się w ekoenergetycznym szumie informacyjnym.

  • Naszą intencją było, aby udostępnić zainteresowanym wyselekcjonowane informacje nie tylko z branży fotowoltaicznej, ale z całego rynku OZE. Ilość i jakość przekazu, który obserwujemy w Internecie, nie zawsze idzie w parze z merytoryką. Postanowiliśmy temu zaradzić i bazując na wiedzy naszych ekspertów, wyłonić kluczowe, a przede wszystkim rzetelne informacje, dzięki którym łatwiej jest się zorientować w tematach ekoenergetycznych – mówi Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A.

Nieszablonowy przekaz to główny atut projektu Columbus News. Wszystkie kluczowe fakty, statystyki i liczby przewijają się przez film w formie columbusowych animacji, dzięki czemu są łatwiej przyswajalne. W rolę prezentera wcielił się pracownik Columbus – Mateusz Suchy (na co dzień zajmujący się obsługą klientów biznesowych w ramach Działu Wsparcia Klienta), którego niski głos również bardzo uatrakcyjnia przekaz. Spostrzegawczym widzom na pewno nie umknie też dodatkowy smaczek serii Columbus News, jakim są koszulki prowadzącego. Utrzymane w stylistyce zespołów metalowych, humorystycznie nawiązują do branży OZE. Dotychczas mogliśmy zobaczyć takie “zespoły” jak: “Fotowoltaica”, “Solar Force” czy “Darkness over my panels”.

Czego dowiemy się z serii filmów? Przede wszystkim poznamy najnowsze doniesienia o zmianach w prawie, statystyki i prognozy rozwoju rynku OZE w Polsce i Europie. Nie brakuje też informacji o planowanych innowacjach w zakresie zielonej energetyki, ciekawostek klimatycznych, nowinek technologicznych i produktowych.

Obecnie powstało już 5 odcinków z serii Columbus News. Każdy kolejny film ma coraz większą liczbę wyświetleń. Wszystkie są dostępne na firmowym kanale Columbus na YouTube.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować:

Kariera
OZE w pigułce w filmowym cyklu Columbus News
14 kwietnia 2022