Aktualności spółki

Columbus wchodzi w pierwotny rynek domów przejmując Archeton

12 marca 2021 09:12

Spółka Columbus Energy razem z właścicielem Archeton zbuduje nową jakość sprzedaży projektów gotowych domów.

W ramach podpisanego wczoraj porozumienia, Columbus Energy S.A. przejmie biznes gotowych projektów domów od Archeton Sp. z o.o. Razem z marką Archeton i Założycielem tej spółki, Columbus chce zbudować nowy biznes.

Wspólny biznes z Założycielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze gotowych projektów domów, to możliwość promowania naszych produktów i usług na rynku, na którym powstaje ponad 80 000 nowych domów rocznie – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Columbus
Energy S.A. – Szczegóły tego biznesu przybliżymy niebawem, jednak nasz plan i ciekawy “gamechanger” na tym rynku to kilka miesięcy ostrej pracy, która może przynieść znaczne korzyści dla całej Grupy Columbus. Obecnie mogę jedynie zdradzić, że opracowywane przez nas działania będą miłą i bardzo atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem budowania domu wg własnego projektu.

Obie firmy ustaliły, że na potrzeby przyszłej współpracy zostanie powołana nowa spółka akcyjna – JV, w ramach której Archeton wniesie aktywa związane z bieżącą działalnością, m.in. prawa do projektów, markę, kapitał intelektualny i know-how, natomiast Columbus będzie finansował projekty i prowadził prace związane z rozwojem i promocją biznesu. Umowa o współpracy i akt założycielski nowej Spółki JV zostaną podpisane do 15 maja 2021 r.

Archeton Sp. z o.o. jest firmą, jednym z liderów, działającą na rynku gotowych projektów domów, na rynku polskim rynku od 1991 r., która opracowuje i sprzedaje gotowe projekty domów jednorodzinnych. Według projektów Archetonu powstało już ponad 100 tysięcy domów. Projekty firmy są prezentowane m.in. na łamach ogólnopolskich katalogów „Projekty Domów” oraz „Dom na miarę”.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: