Aktualności spółki

Columbus w ciągu 3 kwartałów podwoił ubiegłoroczne przychody

13 listopada 2020 09:30

Grupa Columbus w III kwartale br. osiągnęła 213 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli o 304% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA w zakończonym III kwartale br. przekroczyła 31 mln zł, co w porównaniu z III kwartałem 2019 r. stanowi wzrost aż o 495%.

Columbus po raz kolejny udowodnił, że podejmowane decyzje biznesowe i realizacja celów strategicznych idą w parze z satysfakcjonującymi wynikami finansowymi.

Zgodnie z opublikowanym dziś skonsolidowanym raportem kwartalnym Grupy, w ciągu 3 kwartałów 2020 r. Columbus osiągnął 468 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA za 9 miesięcy br. wyniosła 69,3 mln zł.

Imponująco wyglądają też dane operacyjne Grupy. W samym trzecim kwartale br. Columbus dostarczył prawie 7 tys. sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW. Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW.

W omawianym okresie Columbus dokonał również bardzo ważnych inwestycji, m.in. w innowacje Olgi Malinkiewicz, czyli technologię ogniw perowskitowych, które wprowadzają fotowoltaikę na zupełnie nowy poziom, jak również w farmy fotowoltaiczne, dzięki czemu znacząco zwiększył swój udział w tym segmencie.

W trzecim kwartale br. zawarliśmy umowy z wieloma podmiotami w zakresie realizacji projektów farmowych – komentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Obecnie wartość farm wybudowanych przez Columbus wynosi ok. 45 mln zł, kolejne projekty są w realizacji, a całość portfela mocy, jaki jest w naszym posiadaniu, to ponad  1000 MW farm, o wartości rynkowej ponad 3 mld zł. Aktywa te są jednym z ważniejszych zabezpieczeń przyszłości Grupy, dlatego nie szczędzimy środków na inwestycje w ten segment.

W tym pracowitym kwartale Columbus podjął też nowe działania, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych, poszerzając ofertę o nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleksowa oferta funkcjonuje teraz w trzech wygodnych pakietach GoGreen, GoFree i GoComfort i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Mimo światowych problemów związanych z pandemią, konsumenci zabezpieczają swoją przyszłość poprzez inwestycje w technologie, które bazują na czystej i taniej energii – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Ostatnie zmiany geopolityczne i nastawienie Unii Europejskiej do megatrendu energetyki zrównoważonej dają nam pewność, że strategia, jaką podąża Grupa Columbus, będzie przynosiła coraz większe profity.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: