Aktualności spółki

Columbus sam zrealizuje sprzedaż gotowych projektów domów, bez przejęcia Archetonu

6 lipca 2021 11:49

Columbus zdecydował się odstąpić od umowy ze spółką Archeton, działającą na rynku gotowych projektów domów. Nadal jednak planuje inwestować w ten obszar.

W połowie marca br. Zarząd Columbus Energy S.A. podpisał porozumienie, na podstawie którego Spółka planowała przejąć biznes gotowych projektów domów od Archeton Sp. z o.o. W ramach potencjalnej współpracy przewidywano stworzenie spółki joint venture, w ramach której Archeton zobowiązał się wnieść aktywa związane z bieżącą działalnością, a Columbus miał finansować projekty i prowadzić prace związane z rozwojem oraz promocją biznesu. Po przeprowadzeniu analizy due diligence, Zarząd Columbus zdecydował się odstąpić od podpisania umowy.

W wyniku analizy due diligence okazało się, że inwestycja w spółkę Archeton jest obarczona sporym ryzykiem biznesowym. Nasza decyzja jest wynikiem wielomiesięcznego procesu weryfikacji działalności Archetonu. To świetna marka i porządni ludzie, jednak nowoczesny biznes, jaki tworzymy w Columbusie ma wyjątkowe oczekiwania, które nie każdy może spełnić. Po analizie całego rynku gotowych projektów domów oraz due diligence Archeton zdecydowaliśmy, że sami zrobimy ten biznes od podstaw – gdzie DNA Columbusa będzie na pierwszym miejscu – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: