Aktualności spółki

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

20 maja 2024 14:05

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.

Przez najbliższy miesiąc (od 20 maja do 20 czerwca br.) szkoły podstawowe z tzw. krakowskiego obwarzanka (gminy ościenne Krakowa) mogą uzyskać atrakcyjne materiały edukacyjne od firmy Columbus Energy. Wystarczy, że zgłoszą chęć udziału w przygotowanej przez Columbus kampanii “Czyste powietrze = zdrowe jutro”, a otrzymają atrakcyjne konspekty lekcji, pozwalające przeprowadzić  zajęcia o tematyce odnawialnych źródeł energii.

Jednak to nie koniec atrakcji, ponieważ do pierwszych 50 szkół biorących udział w kampanii Columbus prześle zestawy pokazowych minipaneli fotowoltaicznych, które stanowią znakomite narzędzie dydaktyczne. Z kolei pierwsza 10. zgłoszonych placówek będzie mogła skorzystać z lekcji o tematyce śladu węglowego, prowadzonych przez ekspertów z fundacji Carbon Footprint.

Kampania jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, w klasach IV-VI z terenu krakowskiego obwarzanka.

–  W Columbus skupiamy się na polepszaniu efektywności energetycznej domów w Polsce i krajach ościennych. Równocześnie dla nas, pracowników firmy, szczególne znaczenie ma Kraków i jego najbliższa okolica – gdzie na co dzień mieszkamy i spędzamy czas z naszymi rodzinami. Kraków, powszechnie i niechlubnie znany z zanieczyszczonego powietrza, sam zdążył się już uporać z problemem bezklasowych kotłów (tzw. kopciuchów) przyczyniających do niskiej emisji. Jako mieszkanka Krakowa sama realnie odczuwam pozytywny efekt, jaki przyniosła uchwała antysmogowa, ograniczająca liczbę dni smogowych z ponad 100 w 2012 r. do 31 dni w ubiegłym roku. Dzisiaj głównym “dostarczycielem smogu” w mieście są zanieczyszczenia pochodzące z 11 tys. kopciuchów, jakie pozostały do wymiany w sąsiednich gminach Krakowa, gdzie chcemy skierować nie tylko naszą kampanię, ale też realną pomoc w wymianie nieefektywnych źródeł ciepła. Dlatego oprócz działań edukacyjnych dla dzieci, przekazania materiałów wspierających edukację o odnawialnych źródłach energii, proponujemy również bezpłatne konsultacje i wsparcie w pozyskaniu dotacji na wymianę bezklasowego kotła czy termomodernizację domu. Działamy w naszym wspólnym celu, tak by zarówno Kraków, jak i jego okolice osiągnęły normę średniorocznego stężenia smogu, rekomendowaną przez WHO poniżej 15 dni, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i komfort życia – komentuje Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A.

Szczegóły kampanii “Czyste powietrze = zdrowe jutro” znajdują się na stronie internetowej projektu, gdzie zainteresowane szkoły mogą zgłaszać chęć udziału. Jeżeli oprócz zgłoszenia szkoła zaznaczy odpowiednią opcję, będzie mogła zorganizować spotkanie edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i pracowników z ekspertami Columbus ds. dotacji do OZE i termomodernizacji.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: