Aktualności spółki

Columbus notuje kolejne wzrosty miesięczne

14 stycznia 2022 10:29

Columbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, opublikował raport miesięczny za grudzień 2021 r. Spółka w raportowanym okresie osiągnęła przychody z podstawowej działalności na poziomie 65,7 mln zł (wzrost o 3,6 mln zł m/m), co przełożyło się na zainstalowaną moc 14,3 MW. Największą dynamikę wzrostu Spółka po raz kolejny z rzędu zanotowała w segmencie B2B – montaż o wartości 14 mln zł (wzrost o prawie 4 mln zł m/m).

– Osiągane przez nas wyniki są nadal wzrostowe i napawają optymizmem przed czekającym nas rokiem transformacji energetycznej domów i firm. Rośnie w szczególności segment biznesowy, a montaże instalacji domowych są poszerzane o pompy ciepła i stopniowo o magazyny energii. Wchodzimy w 2022 r. pełni dobrej energii i zaangażowania, aby umocnić pozycję Columbus Energy jako lidera branży nowoczesnej energetyki w Polsce wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Zarządu Columbus Energy

Przy okazji raportu miesięcznego za grudzień 2021 r. Spółka odniosła się też do pierwszych podsumowań roku. Jak wynika z dotychczas opublikowanych informacji finansowych, rok 2021 Columbus zakończy szacunkowymi przychodami z działalności podstawowej na poziomie ok. 700 mln zł.

Rok 2021 podsumujemy w raporcie rocznym, jednak w tym miejscu warto zaznaczyć, że ambicje naszej organizacji były zdecydowanie większe niż osiągnięte efekty. Jednocześnie trzeba przyznać, że poprzedni rok upłynął pod znakiem ciężkiej pracy, która przełożyła się na bezpośrednie sukcesy, albo ich fundamenty na kolejne lata – dodaje Dawid Zieliński.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: