Aktualności spółki

Columbus ma rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

11 lipca 2022 12:29
Columbus Energy, dostawca usług nowoczesnej energetyki, wprowadza PowerHouse – platformę do maksymalizacji oszczędności z instalacji. Innowacyjną funkcją platformy jest Regulator Napięcia instalacji fotowotlaicznej i rozbudowane Centrum Obsługi Klienta.

Premierę platformy PowerHouse Columbus zakomunikował dziś o godz. 14.00 na firmowym kanale YouTube. Platforma jest już dostępna dla klientów indywidualnych Columbus. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie informacji z zakresu montażu instalacji, a następnie monitorowanie jej pracy oraz zapewnienie szybkiego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Przełomową funkcjonalnością platformy jest Regulator Napięcia, który redukuje liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet do 90%.

Regulator Napięcia to nowość nie tylko w Columbus, ale na całym rynku fotowoltaicznymmówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, stworzyliśmy usługę czysto informatyczną, dzięki której mogą oni korzystać ze swoich instalacji nawet wtedy, gdy napięcie w sieci energetycznej dynamicznie rośnie. Aktualnie, w dobie przeciążeń starej i niewydolnej sieci energetycznej, w przypadku zbyt wysokiego napięcia inwerter się wyłącza. Ma to miejsce średnio ponad 200 razy w ciągu roku na każdej instalacji, gdzie prosumenci często nie mają pojęcia, że ich instalacja działa niewydolnie. Nasze autorskie rozwiązanie, opracowane przez znakomity zespół R&D wraz z naszym partnerem – firmą Solis, nie dopuści do wyłączenia inwertera, zapewniając tym samym ciągłość pracy instalacji.

Twórcy rozwiązania zapewniają, że Regulator Napięcia powinien zredukować liczbę wyłączeń nawet o ponad 90%. Przeliczając to na złotówki, dla klientów z instalacją o mocy 5,5 kWp Regulator Napięcia jest w stanie rocznie zaoszczędzić od 500 do nawet 1000 zł, licząc energię po starych cenach. Biorąc pod uwagę ceny energii, jakie na 2023 r. proponują spółki sprzedaży energii, oszczędność na instalacji może wynieść nawet 3000 zł.

Platforma PowerHouse umożliwia też Klientom zdalne monitorowanie uzysków z instalacji fotowoltaicznej z dowolnego miejsca na świecie, analizę przepływu energii oraz podgląd podpisanych umów i promocji, a także statusu zrealizowanych usług. Przyspiesza też kontakt z Biurem Obsługi Klienta, dzięki czemu nie trzeba korzystać z infolinii.

Obecnie z platformy PowerHouse mogą skorzystać nowi Klienci Columbus, którzy zdecydują się na ofertę z inwerterem Solis. W czwartym kwartale 2022 r. usługa będzie też dostępna dla wszystkich dotychczasowych Klientów posiadających falownik Solis.

Głównym celem wprowadzenia PowerHouse jest maksymalizacja zysków z instalacjizapewnia Dawid Zieliński. Narzędzie to ma też pomóc zwiększyć autokonsumpcję zielonej energii. Obecnie wdrażamy pierwszy etap usługi, stanowiący zaledwie część oprogramowania software, nad którym nasz zespół pracuje. Niebawem, z pewnością jeszcze w trzecim kwartale, zakomunikujemy kolejne rozszerzenia PowerHouse, optymalizujące pracę wszystkich produktów z naszego Ekosystemu (pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do pojazdów elektrycznych). Wszystko po to, aby zapewnić naszym Klientom dostęp do energii, która jest smart.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: