Aktualności spółki

Columbus Energy wprowadza w standardzie panele Sunport 350 Wp w technologii MWT

18 maja 2020 12:52
Columbus Energy wprowadza do oferty nowe, mocniejsze panele fotowoltaiczne Sunport MWT Back-Contact 350 Wp Half-Cut PERC w wersji Full Black. Sprawdzona technologia ogniw monokrystalicznych zmniejsza powierzchnię zacienienia o 3%, gwarantując sprawność na poziomie 20%.

 

Sunport MWT Back-Contact 350 Wp Half-Cut PERC w standardzie Columbus Energy

Columbus Energy zgodnie z przyjętą strategią wprowadza do swojej oferty standardowej panele fotowoltaiczne o jeszcze większej mocy jednostkowej modułu – 350 Wp. Dwuletni kontrakt zawarty z Sunport Power – producentem paneli i właścicielem patentu dla technologii MWT, zapewnia spółce Columbus Energy stabilną i stałą dostawę komponentów.

Przewagą technologii MWT, która została zastosowana w panelach Sunport 350 Wp, jest eliminacja busbarów, co zmniejsza powierzchnię zacienienia o 3%, a jednoczesny brak konieczności łączenia ogniw poprzez lutowanie uwalnia moduł od niebezpiecznego dla środowiska ołowiu. Dzięki zastosowaniu 63 ogniw half cut zwiększa się powierzchnia absorpcji promieniowania, co gwarantuje sprawność całego modułu na poziomie 20% przy jednoczesnym zachowaniu jego kompaktowych wymiarów. Niską degradację paneli w czasie potwierdza 30-letnia gwarancja na sprawność na poziomie 82%, którą zabezpiecza Lloyd’s of London.

Columbus Energy poszerza działalność w kierunku nowoczesnej energetyki

Columbus Energy poszerza działalność o innowacyjne rozwiązania w zakresie produktów nowoczesnej energetyki. W pierwszym kwartale 2020 r. zamontował pierwsze pompy ciepła, wchodzi także na rynek magazynów energii. Spółka inwestuje również w rozwój elektromobilności poprzez inwestycję w Nexity Global (w trakcie przekształcenia z Everest Investment SA, notowanej na GPW), czyli system obsługi ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno dla użytkowników EV, jak i właścicieli publicznych punktów ładowania. W 2019 roku Columbus rozpoczął także działalność inwestycyjną w segmencie farm fotowoltaicznych.

– Inwestycja w spółkę technologiczną Nexity dała nam możliwość rozpoczęcia wytwarzania technologii, które będą komplementarne z oferowanymi przez nas produktami i usługami. Zespolą one wszystko w jeden ekosystem nowoczesnej energetyki, zarządzany przez naszą Firmę. Równolegle rozwijamy projekty farm fotowoltaicznych, których jest już ponad 500 MW, a które wybudowane warte będą ponad 1,5 MLD zł, co stanowi dopiero początek rozwoju większych projektów OZE jakie mamy strategicznie zaplanowane.czytamy w liście Zarządu Columbus Energy.

126 mln zł przychodu – raport Spółki za I kwartał 2020 roku

Columbus Energy dynamicznie rośnie razem z rynkiem odnawialnych źródeł energii, o czym świadczy skonsolidowany przychód na poziomie 126 mln zł odnotowany w pierwszym kwartale 2020 roku. To ponad 560% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2019 roku. Spółka udział w rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce szacuje na ponad 10%. Do tej pory, wraz z inwestycjami w farmy fotowoltaiczne, Columbus Energy zapewnił 107 MW mocy OZE i ponad 300 tys. modułów PV.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: