Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. z kolejną innowacją w ofercie

3 lipca 2018 08:00

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, będąca liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, jako jedyna firma w Polsce wprowadza nową ofertę, w ramach której od lipca 2018 r. nowi klienci po roku użytkowania instalacji fotowoltaicznej mogą ponownie zdecydować czy chcą z niej korzystać czy też chcą ją zwrócić firmie. Jest to przełomowa oferta na polskim rynku fotowoltaicznym, mogąca umożliwić umacnianie pozycji rynkowej Spółki.

Columbus Energy S.A. bardzo dynamicznie rozwija się na rynku fotowoltaicznym w Polsce i od 2016 r. konsekwentnie wprowadza innowacje produktowe związane z wydajnością ogniw fotowoltaicznych oraz finansowaniem domowych instalacji. Emitent zaczynał od sprzedaży ogniw polikrystalicznych o mocy 250 Wp, a od lipca br. jako jedyna firma w kraju w ofercie  standardowej montuje panele monokrystaliczne Full Black o mocy 300 Wp. Nowa oferta Columbus Energy S.A. – TESTUJ PRZEZ ROK – to propozycja skierowana do klientów indywidualnych, którzy od 1 lipca 2018 r. zdecydują się na instalację produkującą prąd ze słońca za gotówkę lub w abonamencie elastycznym. Po pełnym roku użytkowania instalacji fotowoltaicznej, a więc od rozpoczęcia pracy licznika mogą oni zrezygnować z niej  z pełnym zwrotem własnego wkładu gotówkowego. W przypadku gdy klient brał kredyt to Spółka spłaci całość zaciągniętego zobowiązania. Columbus Energy S.A. zdemontuje instalację, a nieruchomość właściciela zostanie doprowadzona do stanu sprzed montażu instalacji. Zdemontowane panele słoneczne oraz inwertery nie będą oferowane kolejnym klientom Emitenta, ale zostaną wykorzystane do budowy farmy fotowoltaicznej.

„Dzięki nowej ofercie Spółki osoby zainteresowane fotowoltaiką będą mogły przekonać się, jakie rzeczywiste uzyski energii i oszczędności osiągną poprzez domową elektrownię słoneczną. Okres dwunastu miesięcy oszczędzania z instalacją fotowoltaiczną to pełne bezpieczeństwo i stabilizacja, pozbawione stresu związanego z niepewnością w jaki sposób będzie to funkcjonowało w  konkretnym domu czy też dla danej rodziny. Zdecydowaliśmy się na ten odważny krok ofertowy, bowiem aż 99% naszych klientów po roku użytkowania instalacji fotowoltaicznej uważa, że podjęło słuszną decyzję. Ich satysfakcja jest efektem kompleksowej obsługi oraz najlepszej jakości sprzętu, oferowanego przez lidera rynku, jakim jest Columbus Energy S.A.” – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy S.A. Spółka zakończyła 1 kw. 2018 r. jednostkowym zyskiem netto w wysokości 924 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 9.115 tys. zł wobec 6.374 tys. zł w analogicznym okresie ub. roku. Na poziomie skonsolidowanym Columbus Energy S.A. zanotowała ponad 256 tys. zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 9.368 tys. zł. W 2017 r. Columbus Energy S.A. osiągnęła przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 30,66 mln zł i miała 2,59 mln zł zysku na działalności operacyjnej. W poprzednim roku Spółka przeprowadziła z sukcesem 4 emisje obligacji i pozyskała z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie serie wyemitowanych obligacji zostały już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Columbus Energy S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect oraz Catalyst, która jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Wprowadziła pierwszą na rynku innowacyjną usługę „Abonament na Słońce”, dzięki której klienci mogą oszczędzać od pierwszego dnia bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Oferuje pełny zakres usług przy zakupie i instalacji paneli fotowoltaicznych: od projektu, finansowania instalacji, jej fizycznego montażu, podłączenia do sieci oraz serwisu. Firma specjalizuje się w instalacjach dachowych i gruntowych dla gospodarstw domowych, oferując jako jedyna na rynku Gwarancję Totalną, czyli 15-letnią gwarancję na cały system. Ponadto Spółka zamierza rozwijać ofertę o nowe produkty w segmencie oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: