Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. będzie oferowała fotowoltaikę jako Power Lease Agreement razem z Immersa Ltd. na polskim rynku

31 stycznia 2019 09:00

Columbus Energy, lider w sektorze instalacji fotowoltaicznych w Polsce, 30 stycznia 2019 roku podpisał Ramową Umowę Współpracy z Immersa Limited. Dokument dotyczy wspólnego projektu oferowania wynajmu instalacji fotowoltaicznych dla dużych firm i koncernów. Columbus Energy ma dostarczyć instalacje, a Immersa zabezpieczyć ich finansowanie i podzielić się swoim doświadczeniem na rynku Power Lease Agreement.

Inwestor, który ma swoją siedzibę w Anglii, planuje zainwestować na początek kwotę 20.000.000 euro w projekty Power Lease Agreement (PLA) (instalacje fotowoltaiczne dla sektora komercyjnego) na polskim rynku z zamiarem uruchomienia tej kwoty w roku 2019 dla dużych klientów korporacyjnych Columbus Energy SA.

– Z Zarządem Immersa LTD rozmawialiśmy już kilka miesięcy, szukając odpowiedniej rentowności dla cash flow zapewnianego przez brytyjskiego partnera. Sytuacja, jaką udało nam się wypracować i co stanowi ramowa umowa, to sytuacja win-win-win. Przede wszystkim klient końcowy ma długoterminową korzyść, zarówno w postaci oszczędności od pierwszego dnia pracy instalacji, ale też bezpieczeństwo cen na przestrzeni nawet 20 lat. Cash flow z tego projektu jest zadowalający dla Immersa, jak i marża ze sprzedaży i serwisu dla Columbus Energy. Poza tym to pilotażowy projekt w Polsce, gdzie rynek instalacji fotowoltaicznych od 200-1000 kWp dla dużych hal produkcyjnych, centrów handlowych, czy centrów biurowych dzisiaj jest praktycznie niezagospodarowany. Te 20 milionów euro to pilotaż. Jeśli wszyscy wykonamy swoją pracę przyzwoicie, to będzie współpraca na długie lata, wyjaśnia Prezes Zarządu Columbus Energy SA Dawid Zieliński.

Środki Inwestora mają wesprzeć realizację instalacji fotowoltaicznych klienta końcowego, a dzięki dużemu doświadczeniu w realizacji takich projektów w całej Europie zapewni Emitentowi niezbędną wiedzę i doświadczenie również w sektorze magazynów energii. Głównym zadaniem Columbus Energy jest oferowanie fotowoltaiki odbiorcom końcowym wraz z finansowaniem dostarczanym przez Inwestora oraz realizacja i utrzymanie instalacji fotowoltaicznej u klienta według przyjętego standardu usług.

Wszelkie kwestie dotyczące finansowania Projektów, oferty i umowy wykonawczej będą przygotowane do 31 marca 2019 roku i już od 1 kwietnia rozpoczną oferowanie usługi na rynku polskim.

_____________________________________________________________

Columbus Energy SA – lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce

Columbus Energy działa na rynku już od 5 lat. W tym czasie zainstalowała już ponad 4,5 tysiąca instalacji fotowoltaicznych dla klientów w całej Polsce i stała się liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jej dynamiczny rozwój to efekt kompleksowego wsparcia na każdym etapie planowania instalacji – od przygotowania projektu, poprzez pozyskanie środków na jego finansowanie, na zakupie i montażu urządzeń kończąc. Dzięki temu Columbus Energy dostarcza fotowoltaikę zarówno dla rodzin, gospodarstw rolnych, jak i sektora komercyjnego. Spółka jest notowana na NewConnect GPW.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: