Aktualności spółki

Columbus Energy i Śląskie Kamienice wspólnie zbudują farmy fotowoltaiczne

3 lipca 2020 12:41
Columbus Energy S.A. oraz należąca do Śląskie Kamienice S.A. spółka Farmy Fotowoltaiki będą wspólnie rozwijać projekty farm fotowoltaicznych. Spółki zrealizują przedsięwzięcie w ramach nowego podmiotu, w którym będą miały po 50% udziałów.

Columbus Energy S.A. zawarł umowę o współpracy ze spółką Farmy Fotowoltaiki, w całości należącą do Śląskie Kamienice S.A. W ramach umowy obie Spółki zobowiązały się do wspólnej realizacji projektów, które będą polegały m.in. na znalezieniu lokalizacji, zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu farmy fotowoltaicznej.

O długoterminowych inwestycjach w farmy fotowoltaiczne informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w naszej strategiimówi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.Mamy ambicje inwestować we własne projekty farm w takim stopniu, aby w następnym roku osiągnąć wiodącą pozycję w Polsce. Dzięki współpracy z naszym partnerem – Śląskie Kamienice S.A., która specjalizuje się w modernizacji kamienic, nasze działania nabiorą rozpędu, a ich efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem.

Zainicjowanie aktywności w obszarze fotowoltaiki to ogromny impuls dla rozwoju naszej Grupykomentuje Kamil Kita, Prezes Farm Fotowoltaiki S.A. i jednocześnie Członek Zarządu Śląskie Kamienice S.A.Mamy zamiar bardzo aktywnie inwestować w branżę fotowoltaiki, ponieważ ma ona ogromny potencjał, co widać po naszych partnerach i konkurencji. W najbliższych kilkunastu miesiącach planujemy postawić pierwsze farmy fotowoltaiczne. Pozyskanie strategicznego partnera, jakim jest Columbus Energy, było jednym z priorytetów Spółki. Teraz jesteśmy przekonani, że projekty farm fotowoltaicznych będą poddawane analizie i wdrożeniu bez zbędnej zwłoki, przez co w szybkim czasie wypracują zyski dla Spółki dodaje Kamil Kita.

W ramach zawartej współpracy Spółki zobowiązały się do 50-procentowego finansowania kosztów inwestycji i podzieliły się kompetencjami. Columbus Energy S.A. będzie odpowiedzialny za projekt techniczny, budowę i uruchomienie farm, natomiast spółka Farmy Fotowoltaiki skupi się na wyszukiwaniu lokalizacji do projektów i pozyskiwaniu prawa do nieruchomości w celu ich realizacji.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: