Aktualności spółki

Columbus chce wyłonić Mistrzów Energii

22 kwietnia 2025 08:47

Z okazji Dnia Ziemi firma Columbus Energy i Fundacja Carbon Footprint ogłaszają konkurs społeczno-edukacyjny pt. “Mistrzowie Energii”. W projekcie biorą udział uczniowie szkół podstawowych.

Ciekawy projekt społeczno-edukacyjny, którego częścią jest konkurs dla szkół podstawowych, zainicjowały: firma Columbus – wiodący dostawca nowoczesnych rozwiązań energetycznych oraz Fundacja Carbon Footprint, specjalizująca się w liczeniu śladu węglowego. Projekt, pod hasłem “Mistrzowie Energii”, ma na celu popularyzację wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, rozwijanie proekologicznych postaw wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie aktywnego zaangażowania w działania na rzecz środowiska. 

Platforma “Mistrzowie Energii” nie bez powodu ma swoją premierę właśnie w Dniu Ziemi. Zależy nam bowiem na podkreśleniu jej wielowymiarowego celu, wpisanego w działania ESG naszej organizacji:  od eksperckiej edukacji w zakresie OZE, poprzez realne zaangażowanie młodzieży i podsycanie naturalnej w tym wieku ciekawości oraz pasji odkrywania. Platforma jest interaktywnym narzędziem, bogatym w materiały wideo oraz konspekty eksperymentów. Dodatkowym jej atrybutem jest aktywacja konkursowa z nagrodami, integrująca uczniów i gwarantująca naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i kanałów komunikacyjnych komentuje Justyna Górecka-Siupik, dyrektor marketingu Columbus Energy S.A. 

“Mistrzowie Energii” to kolejny projekt edukacyjny Fundacji Carbon Footprint w partnerstwie z liderem branży energetycznej – firmą Columbus Energy. Wypełniając swoją misję statutową, realizujemy działania z zakresu edukacji klimatycznej i często spotykamy się z oczekiwaniami ze strony nauczycieli, aby powstała baza edukacyjna, na podstawie której będą mogli realizować w swoich szkołach lekcje o ekologii. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i na przygotowanej przez Columbus interaktywnej platformie udostępniamy konkretne narzędzia oraz bazę wiedzy, które pomogą ten cel zrealizować. W mojej ocenie, prawdziwą atrakcją projektu jest jednak zaangażowanie edukatora – mgr. inż. Michała Kuda, fizyka, pasjonata i popularyzatora nauki, który w niezwykle angażujący sposób wprowadza uczniów w świat nauki  mówi Agnieszka Tomasik z Fundacji Carbon Footprint.

Konkurs nie tylko wzbogaci wiedzę uczniów na temat odnawialnych źródeł energii, ale stworzy szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zwycięski zespół weźmie udział w specjalnym pokazie fizyki na żywo, który poprowadzi mgr inż. Michał Kud z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie (zapowiedź można obejrzeć w materiale wideo). Dla wyróżnionych grup uczniów Fundacja Carbon Footprint przeprowadzi lekcje o śladzie węglowym, które pomagają zrozumieć, jak nasze codzienne wybory wpływają na planetę. Dodatkowo, każda szkoła, która prześle kompletne zgłoszenie do konkursu, otrzyma od Columbus pokazowe panele fotowoltaiczne.

Aby wziąć udział w projekcie, zespół uczniów klas VI-VIII powinien wykonać 6 zadań ze specjalnej karty konkursowej, dostępnej na stronie projektu, a następnie przygotować kreatywną foto- lub wideo relację, dokumentującą działania zespołu. Efekty prac należy przesłać do 30 kwietnia. Zwycięży drużyna, która najlepiej połączy ekologiczną wiedzę z pomysłowością, zaangażowaniem i dokładnością. Jeśli jesteś edukatorem, nauczycielem zainteresowanym dołączeniem do platformy – zapraszamy, zgłoś się!


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: