Aktualności spółki

Arval i Columbus ruszają ze wspólną ofertą

10 stycznia 2022 14:37

Auto elektryczne, które naładujesz bez wyjeżdżania z domu, nic za to nie płacąc? To możliwe. Dzięki współpracy Arval Service Lease Polska i Columbus Energy, zeroemisyjny pojazd może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego samochodu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 7200 zł rocznie na kosztach paliwa w porównaniu do tankowania auta z napędem konwencjonalnym. W pakiecie firm Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro, z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk oraz ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW w najniższej na rynku cenie.

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności, oraz Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, jako pierwsze firmy na polskim rynku wprowadzają kompleksowy pakiet, który łączy użytkowanie samochodu elektrycznego z montażem punktu ładowania oraz paneli fotowoltaicznych. Pozwala to do minimum ograniczyć koszty zasilania pojazdu, a także zapewnia jego rzeczywistą zeroemisyjność.

Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. A gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska. – Wspólny pakiet uwzględnia rabaty dla naszych klientów, a dzięki udziałowi Arval w programie Mój Elektryk, finansowanym przez NFOŚiGW, możemy zapewnić wyjątkowo atrakcyjną cenę pojazdu – dodaje.

Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności – klient wynajmuje samochód w Arval, a firma w jego imieniu składa wniosek o dotację.

Ekologicznie i ekonomicznie

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW jest dostępny w abonamencie miesięcznym za 1 659 zł netto (umowa na okres 36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1 700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Auto jest dostępne od ręki, co jest istotnym atutem w dobie dużych opóźnień dostaw pojazdów, z którymi boryka się cały rynek motoryzacyjny. Dodatkowo, można skorzystać z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Analitycy firmy Columbus przekonują , że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wystarczy siedem paneli fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca.

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A. – Wspólnie z firmą Arval przygotowaliśmy ofertę, łączącą wynajem samochodu elektrycznego wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania i źródłem energii, dzięki czemu osoby myślące o elektryku mogą być kompleksowo zaopiekowane – dodaje.

Jeśli porównamy koszt tankowania pojazdu z silnikiem benzynowym i ładowania zeroemisyjnego auta z punktu podłączonego do instalacji fotowoltaicznej, okazuje się, że rocznie możemy zaoszczędzić nawet 7 200 zł na wyborze ekologicznego auta. A pojazd zasilany energią odnawialną jest w pełni zeroemisyjny. Z danych Arval wynika, że całkowity koszt zakupu i użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku, a w przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy.

Auto i ładowarka z pełną obsługą

Wszelkie formalności i kwestie techniczne związane z punktem ładowania realizuje Columbus – od montażu urządzenia, przez instalację niezbędnych zabezpieczeń, szkolenie użytkowników i uruchomienie stacji, aż po wsparcie serwisowe i przeglądy techniczne. Po zakończeniu kontraktu, ładowarka przechodzi na własność klienta, natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval.

Oferowany w pakiecie samochód Kia e-Niro to bogato wyposażony model w wersji L, z pojemną baterią 64 kWh i mocą 204 KM. Zasięg auta to 455 km na jednym ładowaniu. Auto wyposażone jest m.in. w: aktywny tempomat, system wykrywania kolizji, automatyczne światła, rozpoznawanie znaków, sterowanie funkcjami auta z poziomu telefonu, nawigację i kamerę cofania. W cenie miesięcznego abonamentu za wynajem znajdują się już ubezpieczenia OC i AC, assistance, auto zastępcze tej samej klasy, a także koszty przeglądów, serwisowania i obsługi szkód komunikacyjnych.

Wspólna oferta Arval i Columbus dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Ładowarka może zostać zainstalowana w domu lub siedzibie przedsiębiorstwa.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: