Aktualności spółki

Saule coraz bliżej wejścia na NewConnect

21 października 2021 09:53

Saule S.A., spółka specjalizująca się w produkcji ogniw perowskitowych, przyspiesza wejście na ASO NewConnect.

Spółka Saule, wraz z jej akcjonariuszami oraz głównym akcjonariuszem – Columbus Elite Global S.A. (wcześniej Blumerang Investors S.A.), podpisała dziś umowę inwestycyjną określającą warunki nabycia akcji Saule przez Columbus Elite Global (CEG). Dzięki temu Spółka wejdzie w strukturę grupy kapitałowej CEG, notowanej na rynku NewConnect. Akcjonariuszom Saule, w zamian za przeniesienie prawa własności akcji na Columbus Elite Global, zostaną przyznane akcje w podwyższonym kapitale zakładowym CEG.

Cieszę się, że Saule nie tylko dynamicznie rozwija produkcję i komercjalizację ogniw perowskitowych, ale także, że mogliśmy zrobić dzisiaj kolejny formalny krok w stronę notowania Saule na NewConnect. Jestem przekonany, że Saule ze swoim innowacyjnym na skalę światową produktem będzie prawdziwą perełką tego rynkukomentuje January Ciszewski, inwestor, Prezes JR Holding ASI S.A.

Wiemy, jak wiele korzyści nasza firma może zyskać dzięki obecności na giełdzie – twierdzi Olga Malinkiewicz, Co-Founder&CTO Saule S.A. – Jesteśmy w doskonałym momencie rozwoju Saule, nasze ogniwa perowskitowe weszły już w fazę komercjalizacji i jesteśmy gotowi, aby zwiększyć skalę naszej działalności. Chcemy budować fabryki o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych na całym świecie. Obecność na rynku kapitałowym z pewnością wzmocni naszą transparentność i wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów, a tym samym umożliwi pozyskanie środków na realizację naszych ambitnych planów.

Warto podkreślić, że zainteresowanie perowskitowymi urządzeniami fotowoltaicznymi dynamicznie rośnie. Ogniwa firmy Saule mogą służyć za znakomite źródła energii dla sektorów IoT, BIPV, BAPV, e-mobility i wielu innych. Jednym z przykładów komercjalizacji jest rozwiązanie wprowadzane na skalę komercyjną przez firmę Skanska. Obejmuje ono pokrywanie fasad budynków biurowych w Polsce, na wybranych rynkach europejskich, ameryki północnej (Stany Zjednoczone i Kanadzie) ogniwami słonecznymi (przeziernymi lub nieprzeziernymi) na bazie perowskitów dostarczanych przez Saule.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: