Aktualności spółki

Łęczyca wybrała Columbus na wykonawcę instalacji OZE

10 maja 2024 11:34

Columbus Energy zamontuje w gminie Łęczyca 333 instalacje fotowoltaiczne. W ramach wygranego przetargu Spółka ma szansę zainstalować tam instalacje o mocy 1342,35 kWp.

Zgodnie z podpisaną dziś umową spółka Columbus Energy S.A. zaprojektuje i zamontuje w gminie Łęczyca (woj. łódzkie) 333 sztuki instalacji fotowoltaicznych, których łączna wartość wyniesie ok. 3,5 mln zł. Znajdujące się na terenie gminy budynki i grunty zostaną zaopatrzone w zieloną energię o mocy 1342,35 kWp.

– Zlecenie w gminie Łęczyca to efekt przetargu, ogłoszonego na początku grudnia 2023 r., który Columbus wygrał w ostatnich tygodniach, uzyskując najwyższą liczbę punktów. To dla nas wielka nobilitacja i wyróżnienie, ponieważ firm startujących w przetargu było ponad 20. Na terenie woj. łódzkiego działa bardzo wiele podmiotów instalujących fotowoltaikę, więc rywalizacja była naprawdę ostra. Sądzę, że naszymi mocnymi stronami było w tym wypadku znakomite przygotowanie merytoryczne do przetargu oraz najwyższej jakości realizacja i serwis – komentuje Magdalena Zwolińska, Dyrektor ds. Realizacji Columbus Energy S.A.

Budowa instalacji OZE na terenie gminy Łęczyca będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie wszystkich prac związanych z montażem i uruchomieniem 333 sztuk instalacji fotowoltaicznych. Realizacja powinna się zakończyć w ciągu 5 miesięcy od daty podpisania umowy.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: