Aktualności spółki

Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus

19 października 2023 08:25

Spółka Columbus Energy podpisała porozumienie Term Sheet z DTEK Renewables International B.V. w sprawie inwestycji w budowę trzech wielkoskalowych magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh.

Zarząd Columbus Energy S.A. poinformował dziś o zawarciu niewiążącego Term Sheet z DTEK Renewables International B.V., dotyczącego potencjalnej strategicznej współpracy w zakresie budowy wielkoskalowych magazynów energii, których projekty posiada Spółka. Są to trzy projekty magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh, z wydanymi warunkami przyłączenia, z czego jeden projekt wygrał już aukcję na rynku mocy. Na obecnym etapie obie Spółki negocjują kluczowe warunki współpracy, due dilligence i treści umowy inwestycyjnej.

Długo szukaliśmy odpowiedniego partnera do realizacji inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii. Z tego m.in. powodu przesunęliśmy w czasie publikację naszej strategii biznesowej. Posiadane przez nas projekty magazynów są jednymi największych w Europie, dlatego potrzebujemy branżowego wspólnika z najwyższej, światowej ligi. Mamy nadzieję, że dalsze negocjacje przebiegną pomyślnie i podpiszemy umowę z Grupą DTEK – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Term Sheet został zawarty na okres 6 miesięcy, natomiast strony wyraziły intencję w okresie 60 dni zawrzeć stosowne wiążące umowy inwestycyjne.

Grupa DTEK jest największym komercyjnym operatorem energetycznym na Ukrainie oraz strategicznym inwestorem w aktywa energetyczne w tym kraju. Przedsiębiorstwa z Grupy DTEK wytwarzają energię elektryczną w elektrowniach słonecznych, wiatrowych i cieplnych, jak również: wydobywają węgiel i gaz ziemny, handlują produktami energetycznymi na rynku ukraińskim i zagranicznym, dystrybuują i dostarczają energię elektryczną do odbiorców, a także rozwijają sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: