Aktualności spółki

Columbus zaprezentował nowe kierunki rozwoju

12 października 2020 09:08

Columbus, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, wdraża nowe rozwiązania technologiczne i przeprowadza proces rebrandingu. Spółka zaprezentowała swoją transformację podczas Columbus Day, który odbył się 9 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.                                                                                  

W ciągu 6 lat działalności w branży fotowoltaicznej Columbus wiele razy wprowadzał nowe rozwiązania, począwszy od paneli fotowoltaicznych opartych o polikryształy, następnie tylko monokrystaliczne panele, po czym zaprezentował pierwszy w Polsce system paneli fotowoltaicznych Full Black w standardzie. Wprowadził do masowej sprzedaży moduły       Half-cut, a od roku – jako wyłączny dystrybutor – dostarcza moduły w technologii bezołowiowej MWT. Niedawno Columbus zainwestował 45 mln zł w firmę Saule Technologies, rozpoczynającą komercjalizację ogniw perowskitowych, które Spółka będzie dystrybuować. Obecnie Columbus zamierza stosować innowacyjne technologie, m.in. wykorzystujące perowskity, nie tylko w instalacjach fotowoltaicznych montowanych na dachach domów, ale w szerokim zakresie i przestrzeni.

W piątkowy wieczór Columbus zaprezentował też swoją linię ładowarek do samochodów elektrycznych – od technologii wolnego ładowania 2x22kW prądem zmiennym, przez 30kW       i 60kW ładowane prądem stałym, po superszybką ładowarkę 360kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą.

Rozpoczynamy sprzedaż ładowarek dla biznesu – od tych najbardziej dostępnych dla niskich przyłączy energetycznych, po hub’y z superszybką ładowarką 360kW. To, co jest przewagą w naszej ofercie, to przede wszystkim możliwość zakupu systemu 50/50 z Columbusem. Każdy, kto uważa, że warto mieć ładowarkę do pojazdu elektrycznego w swoim obiekcie, może rozpocząć z nami współpracę, w której Columbus pokrywa połowę kosztów systemu. Zyskami też dzielimy się po równo. Oczywiście, wszystkie nasze systemy będą zaopatrzone w software NEXITY, która zapewni dostęp ładowarki do publicznego użytku – mówił podczas spotkania Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Podczas Columbus Day Dawid Zieliński zaprezentował też nowe kierunki rozwoju Grupy, konfrontując swoją wizję przyszłości Columbusa z wyobrażeniami ludzi o życiu w roku 2050.

– Dzisiaj zmieniamy nazwę firmy z Columbus Energy po prostu na Columbus – mówił Prezes Spółki. – Wszyscy w organizacji czujemy, że ta firma będzie obecna nie tylko w sektorze energetycznym; mamy dużo ambitniejsze plany, które ukonstytuujemy nową strategią w połowie przyszłego roku. Chcemy dawać ludziom i firmom dostęp do przyszłości przez produkty i usługi, jakie dostarczamy. Dzisiaj jesteśmy obecni w sektorze fotowoltaiki rozproszonej, mocno rozwijamy portfel farm fotowoltaicznych, czyli akumulujemy aktywa, z których energię będziemy mogli dostarczać klientom. Zainwestowaliśmy też w Saule Technologies, czyli w perowskity, i w Nexity Global, czyli w elektromobilność. To wszystko wskazuje na kierunek, jakim podążamy, a ciągłe udoskonalanie produktów i usług jest wpisane w nasze DNA. Dziś po raz pierwszy zaprezentowaliśmy system do automatycznego gaszenia potencjalnego pożaru dla skrzynek elektrycznych, używanych w instalacjach fotowoltaicznych, na który mamy wyłączność w Europie. Wraz z ramką poprawiającą estetykę instalacji, poprawiamy bezpieczeństwo jej użytkowania.

Podczas Columbus Day zakomunikowano też, że jedna ze spółek Grupy – Columbus Elite S.A. wkrótce wejdzie na giełdę przez podmiot notowany – Blumerang Investors S.A.

– Razem z Columbusem zdecydowaliśmy o objęciu pakietu kontrolnego akcji Blumerang, w wyniku którego Columbus Elite S.A. przeniesie 100% akcji do Columbus Elite Global S.A (obecnie Blumerang Investors). Będzie to emisja nowych akcji. Jednocześnie zakładamy dalsze agregowanie sił sprzedażowych z innych branż i konsolidację rynku zawodowych partnerów sprzedaży produktów i usług OZE – powiedział Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite S.A.

– Cieszymy się, że po pierwszym, dynamicznym roku współpracy z Aniołem Biznesu Januarym Ciszewskim i Dawidem Zielińskim oraz spółką Columbus Energy, mogliśmy zrealizować kolejną przemyślaną i dającą możliwość ekspotencjalnego rozwoju inwestycję – dodał Rafał Kołłątaj, Wiceprezes Zarządu Columbus Elite. S.A.

Przeniesienie Columbus Elite do przestrzeni spółek publicznych to duży krok dla tej szybko rosnącej organizacji. To także kolejny silnik, który napędzi jej rozwój poprzez transparentność, otwartość i wartość dodaną, jaką jest praca na rzecz budowy solidnych aktywów. Columbus Elite zaprezentuje niebawem strategię, która moim zdaniem może się przekuć w spektakularny sukces – skomentował Dawid Zieliński.

Na zakończenie spotkania Prezes Columbus nawiązał do informacji giełdowej, zakomunikowanej w tym dniu raportem bieżącym, o szacunkowych wynikach Grupy Columbus za III kwartał br.

Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży w III kwartale br. wyniosą 209 mln zł wobec 74 mln zł w analogicznym okresie 2019 r., co oznacza wzrost o 182 proc. Według naszej wiedzy, w III kwartale Grupa wypracuje 30 mln zł zysku brutto, podczas gdy w analogicznym okresie 2019 r. było 4,8 mln zł. To oznacza wzrost o 525 proc.! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników i wobec dynamicznego rozwoju Grupy Columbus, o którym opowiadałem dzisiaj, spodziewamy się kontynuacji tego trendu w kolejnych kwartałach – zakończył Dawid Zieliński.

 

 

 

 

 

 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: