Aktualności spółki

Columbus przedłuża strategię o pół roku

10 stycznia 2023 08:38

Spółka Columbus Energy przedłużyła dotychczasową strategię biznesową do końca czerwca br. To efekt trwającego w Grupie procesu sprzedaży projektów farmowych i wejścia na rynek wielkoskalowych magazynów energii. 

Columbus Energy poinformował dziś o przedłużeniu okresu obowiązywania strategii rozwoju Grupy Kapitałowej, pierwotnie przyjętej na lata 2019-22, do dnia 30 czerwca 2023 r. Zarząd motywuje swą decyzję kilkoma czynnikami, m.in. trwającym procesem sprzedaży znaczącego pakietu farm fotowoltaicznych.
– Rozpoczęty w drugiej połowie ubiegłego roku proces sprzedaży farm fotowoltaicznych o mocy 102,5 MW jest dla naszej organizacji sporym wyzwaniem, które zakończy się dopiero w czerwcu br. Równolegle, także w 2022 r. weszliśmy na rynek wielkoskalowych magazynów energii, co wymaga od nas opracowania nowego modelu działalności w tym obszarze. Ze względu na ostatnie zmiany legislacyjne, w dalszym ciągu normalizuje się też sytuacja na rynku instalacji fotowotlaicznych i pomp ciepła, co wymaga ponownej weryfikacji naszych modeli sprzedażowych. Biorąc powyższe czynniki pod uwagę, postanowiliśmy przesunąć komunikację naszych planów strategicznych o pół roku, aby maksymalnie je skonkretyzować i poprzeć najbardziej aktualnymi danymi. Jestem przekonany, że nasze ambitne cele strategiczne, które ogłosimy w drugiej połowie roku, wzbudzą zainteresowanie potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Przypomnijmy, że Columbus jest także w trakcie przenoszenia notowań z NewConnect na główny parkiet GPW. Obecnie prospekt emisyjny jest weryfikowany przez KNF; jego akceptacji należy się spodziewać w ciągu najbliższych miesięcy.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: