Aktualności spółki

Columbus nadal zwiększa udziały na rynku farm

10 lutego 2022 08:39

Columbus Energy dokonał kolejnej inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Spółka nabyła nowy projekt o mocy 28 MW. 

Spółka, realizująca projekt farmowy o mocy 28 MW, który ma wydane warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (w tym 20 MW posiada prawomocne pozwolenie na budowę), od dziś jest częścią Grupy Kapitałowej Columbus Energy. To już druga, znacząca inwestycja Columbusa na rynku farm w bieżącym tygodniu. 

Nadal aktywnie poszukujemy nowych, atrakcyjnych inwestycji na rynku farm fotowoltaicznych. Dzięki pozyskaniu znakomitych ekspertów i poszerzeniu zespołów handlowych w 2021 r., możemy realizować zakładane cele strategiczne i z jeszcze większą intensywnością działać na tym rynku. Liczymy, że efekty naszych starań jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczą branżę w bieżącym roku komentuje Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy S.A. 

Wczoraj Spółka poinformowała o nabyciu jednego z największych projektów farm PV w Polsce, o mocy ponad 60 MW, z wydanymi warunkami przyłączenia i z możliwością rozbudowy do 90 MW. Na koniec listopada 2021 r. portfel farm PV Columbusa obejmował projekty na różnych etapach zaawansowania, zlokalizowane na terenie całej Polski, których łączna moc wynosiła 5270 MW.

Informacje o aktualnym stanie projektów farmowych Columbus opublikuje 21 marca br., w raporcie rocznym za 2021 r.


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: