Aktualności spółki

Columbus Energy S.A. zawarło umowy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 43 mln zł na budowę farm fotowoltaicznych

25 października 2019 14:42

Columbus Energy S.A. rusza z budową farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 12,5 MW. Wartość kontraktów dla Spółki jako Generalnego Wykonawcy wynosi ponad 43 mln zł.

24 października 2019 roku Columbus Energy S.A. zawarło umowy inwestycyjne opiewające na łączną kwotę ponad 43 mln zł w ramach Grupy Kapitałowej. Spółka jako Generalny Wykonawca już w tym miesiącu rozpocznie budowę 12,5 MW projektów farm zlokalizowanych w czterech województwach: mazowieckim, dolnośląskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Jest to pierwszy etap realizacji inwestycji, obejmujący zarówno projekty nabyte w ramach kluczowej umowy współpracy z dnia 6 sierpnia br. w zakresie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 355 MW, jak i te, które zostały nabyte od osób fizycznych na podstawie umowy z dnia 9 lipca br. o łącznej mocy 2 MW. Prace budowlane rozpoczną się już w październiku i listopadzie, a pierwsze dwie farmy powstaną do końca bieżącego roku w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów. Wszystkie z trzynastu powstających projektów wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE, co czyni je atrakcyjnymi na rynku inwestycyjnym.

Zwiększanie portfela projektów farm fotowoltaicznych i sukcesywna ich realizacja to dla Columbus Energy S.A. istotny kierunek rozwoju na szeroką skalę. Udział w segmencie dużych projektów OZE Zarząd Spółki argumentuje w opublikowanym ostatnio Liście otwartym do Akcjonariuszy w następujący sposób: Chcemy skupić szczególną uwagę na sektorze farm fotowoltaicznych, nie tylko w systemie aukcyjnym, ale też w ramach umów Power Purchase Agreement (PPA), gdyż polski system energetyczny potrzebuje minimum 20 000 takich inwestycji. Spółka rozwija się zgodnie z przyjętą przez nas strategią i tempo jej rozwoju oceniamy jako bardzo dobre. 


Udostępnij w mediach społecznościowych:
Udostępnij na Facebook Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na Twitter Skopiuj link

Może Cię również zainteresować: